Podívejte se, jak grizzly táhne losí mládě lesem jako by se nechumelilo

Přidat na Seznam.cz

Brutalita je realitou přírody. Přestože si lidé vytvořili bezpečí v domech a sousedstvích, v některých oblastech se divoká zvěř dokáže dostat i do těchto betonových táborů.

Grizzly a k smrti vyděšená žena

Medvědi grizzlyové jsou vrcholoví predátoři. Jejich jídelníček se skládá ze spousty vegetariánské potravy, ale nevyhýbají se ani tomu, aby si z jiných zvířat udělali potravu, píše A-Z-Animals.

Naneštěstí pro losí mládě na videu, na které se právě díváte, byl tento grizzly hladový a připravený hodovat. Video natočila žena jménem Jennifer McLendon, který se přiznala, že ji v časných ranních hodinách probudil pláč. Polekaná, v domnění, že jde o její vlastní děti, se běžela ujistit, že jsou v pořádku.

Uvědomila si, že pláč nevychází od nich, ale zvenčí. Vyhlédla ven a spatřila poměrně velkého grizzlyho, který za krk táhl losí mládě. Losí mládě se vzpíralo, ale už ho dostihl krutý osud.

Dobrou noc, kamaráde

Jennifer se s tímto losím mládětem a jeho matkou dobře znala, jelikož je během předchozích dvou měsíců, co se přistěhovali, často vídala v okolí svého pozemku. Podle jejích slov ho medvěd držel zezadu za krk a na zadních partiích losa byly vidět stopy po drápech.

Losí matka stála pár metrů od místa činu, ale nemohla nic dělat. Musela se dívat, jak medvěd její mládě rozsápal a odtáhl pryč. Na jejím postoji bylo vidět, že chce běžet ke svému mláděti s nohou nahoře, ale byla ztuhlá strachy a bezmocná, když sledovala, jak se scéna odehrává.

Hned druhý den se do oblasti vypravili pracovníci Aljašských parků a ochrany přírody, aby mrtvolu losího mláděte vyzvedli. Když se objevili na místě, ten samý medvěd na ně zaútočil. Naštěstí se jim podařilo z místa včas utéct, aniž by medvěd a jeho mláďata přišla o život.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube