Podívejte se, jak tato zvědavá hyena vkročí mezi lví smečku a okamžitě toho lituje

Přidat na Seznam.cz

Pokud jde o soupeření ve volné přírodě, hyeny a lvi mají za sebou bohatou historii. Bouřlivá a bojovná interakce mezi lvy a hyenami je dobře zdokumentovaná. Lidé ji mohou pozorovat po celé Africe. Ačkoli jsou oba agresivní predátoři, lvi a hyeny si navzájem ochotně berou kořist a bojují o kusy starých ostatků.

Muž byl svědkem neobvyklé události

Louis Le Roux byl na dovolené v Gharagabu v africkém národním parku Kgalagadi, když se odehrálo toto neuvěřitelné pozorování, píše web A-Z-Animals. Gharagab Wilderness Camp je malý a extrémně izolovaný kemp s možností vlastního stravování, který se nachází nedaleko Union’s End na úplném severu Kgalagadi Transfrontier Park. Najdete ho na vrcholu duny nad jasně osvětleným vodním dílem, zdánlivě uprostřed ničeho.
Video, které Le Roux nahrál na kanál Youtube „Latest Sightings“, nasbíralo více než 32 milionů zhlédnutí. Začíná tím, že Louis natáčí smečku lvů při lovu v savaně. Je slyšet, jak si tiše šeptá a doufá, že zůstane skrytý. Zatímco v pozadí zpívají ptáci, lvice zpomalí chůzi, když na jejich lovištích spatří nevítaného hosta a to hyenu. Hyeny i lvi jsou vůči sobě majetničtí a násilničtí. Je známo, že lvi zabíjejí mláďata hyen, a pokud lev vstoupí na území hyen, dospělí jedinci chránící doupě reagují rychle a zuřivě.

Nezvaný návštěvník na obzoru!

Stejně jako když si kočka domácí myslí, že zahlédla myš, i tyto velké kočky si stoupnou na břicho a zaujmou slídící pozici. Jejich oči se upírají na hyenu, která pobíhá kolem a neví, na čí půdě se nachází.
Hyena už téměř běží ke lvicím, když je na poslední chvíli zahlédne! Stejně rychle, jako hyena utíká pryč, se za ní lvi ženou. V jednu chvíli se jeden ze lvů přiblíží natolik, že vetřelci sáhne na nohu, ale všichni utíkají dál. V jednu chvíli je to pět rychlých koček, které ženou hyenu pryč ze svého teritoria. Všechny kočkovité šelmy nakonec zpomalí a nechají hyenu bezpečně odejít.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube