Podívejte se, jak tento papoušek zpívá písničku Creep od slavné britské kapely Radiohead

Přidat na Seznam.cz

Možná víte, že papoušci umí napodobovat řeč, ale věděli jste, že umí zpívat i moderní hudbu?

Papouškův skrytý talent

Papoušci milují zpěv. Je to pro ně jeden ze způsobů, jak předvést své schopnosti a vyjádřit se, připomíná A-Z-Animals. Ve volné přírodě jim zpěv pomáhá komunikovat mezi sebou. Zpěv používají k tomu, aby si nárokovali nebo bránili území, a je součástí jejich pářících rituálů.
Ačkoli mnoho zvířat má hrtan, ptáci obecně jsou v živočišné říši jedineční, protože mají hlasový orgán zvaný syrinx. Ten se nachází v jejich hrudi pod hrtanem a umožňuje jim vydávat zvuky o různých výškách a tónech. Díky tomu vzniká nádherná rozmanitost ptačích zpěvů, kterou můžete slyšet v přírodě!
Na tomto videu hraje půvabná Chloe Alexander na ukulele a zpívá píseň „Creep“ od skupiny Radiohead. Její papoušek si s ní povídá a harmonizuje. Někteří papoušci zpívají spolu se slovy a melodií, když slyší píseň, která se jim líbí. Papoušek Chloe s ní při zpěvu volně zpívá a dodává písni téměř jazzový rozměr a občas i veselost.

Neodolatelný duet

Pokud se vám líbí píseň „Creep“ od Radiohead, pravděpodobně se vám bude líbit i tento cover. Papouškova jedinečná harmonie vyvažuje melodický hlas Chloe. Je to dojemný cover nadčasové písně.
Papoušci jsou na světě už více než 50 milionů let, což znamená, že měli spoustu času na rozvoj složitých komunikačních dovedností. Tito neuvěřitelní ptáci se dokáží naučit nové triky tím, že napodobují zvuky svých majitelů, a dokonce si osvojují přízvuk z různých částí země. Mohou se také naučit tančit nebo hrát na hudební nástroje, jako jsou klávesy a bubny, a přitom se chlubit svým nádherným peřím! Pokud si váš papoušek rád zazpívá nějakou píseň, nebuďte překvapeni. Znamená to, že jste našli melodii, která k nim opravdu promlouvá.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube