Podívejte se na poetický tanec dvou zamilovaných havranů

Přidat na Seznam.cz

Je známo, že havrani jsou monogamní ptáci, kteří během života obvykle zůstávají s jediným partnerem. Ale ani po letech soužití jejich láska zjevně nevyprchá. Alespoň tak lze soudit z videa, které pořídil jeden náhodný pozorovatel.

Ten se jednoho večera společně se svým kamarádem procházel poblíž útesu s výhledem na oceán, když tu něco upoutalo jeho pohled. Na jasném nebi nad nimi byli dva havrani – ale to, co předváděli, bylo víc než létání.

Tancovali.

Oba ptáci se vznášeli v dokonalém synchronu, stoupali, klesali a dělali piruety v neuvěřitelné harmonii.

@lumbum_ 100percent want to reincarinate into a crow #fyp #natureismetal #nature #birdsoftiktok #fullsend #sundaymoodaf #church ♬ original sound – ryan lumley

„Stejným způsobem, jakým musí lidský pár někdy pracovat na svém vztahu, aby si udržel svou “připoutanost”, projevuje i tento pár havranů takové chování, které by mělo posílit jejich vztah,“ uvedli odborníci na chování ptáků. 

Možná video změní vaši představu havrana jako depresivního a pochmurného ptáka. Ti dva romantičtí partneři zkrátka tančí, aby si udrželi svou lásku. A je to skutečně krásný tanec.

Zdroj: thedodo.com, TikTok