Fotograf zachytil vzácný pohled na sibiřského tygra v jeho přirozeném prostředí

Přidat na Seznam.cz

Fotograf divoké přírody proměnil svou vášeň pro zvířata v kariéru. Nyní se specializuje na pasti s digitálními zrcadlovkami, uvádí portál Cats.

Fotograf jménem Fonesca nedávno prokázal schopnosti těchto pastí, když zachytil tyto úžasné snímky vzácného sibiřského tygra ve volné přírodě. Tygr sibiřský je kriticky ohrožený a jeho populace ve volné přírodě čítá pouze asi 500 jedinců. Fonesca nastražil své kamerové pasti ve východních lesích, kde žije většina těchto tygrů.

Tygři jsou většinou noční živočichové, což znamená, že jsou aktivní hlavně v noci. Můžete strávit měsíce nebo dokonce roky čekáním a nezachytit jediný snímek. Ale kamerové pasti to dokážou. Jde o víc než jen o připevnění kamery na strom. Je to v podstatě jako zřídit si v přírodě ateliér. Pořídit skvělou fotografii je určitě obtížnější, než se zdá, ale díky skvělé práci se Fonescovi podařilo získat záběry nedokumentovaného samce tygra sibiřského.

Vědci dokonce Fonescovi dovolili, aby ohromující velkou kočku pojmenoval, jako jakýsi dárek za jeho objevení a ten vybral jméno Leo. Je to zvláštní pocta a spojuje vás to se zvířetem na osobní úrovni.

Zde je video z druhé kamery, na kterém je vidět, jak tygr vchází do záběru:

Zdroj: kingdomstv.com, youtube.com, Instagram