Pokud chcete psa, ale bydlíte v malém bytě, tato plemena se do bytu hodí. Nemít zahradu jim nevadí

Přidat na Seznam.cz

Samozřejmě každý pes uvítá velkou zahradu, kde může libovolně běhat. Ne každý má ale to štěstí aby mohl psovi takový prostor nabídnout. Přesto ale existují plemena, která nejen, že nepotřebují zahradu, ale nijak jim nevadí žít v bytě. Podívejte se, jaká to jsou.

Bišonek

Hypoalergenní a naprosto okouzlující bišonci se rychle učí a milují téměř každého. Je to hravý společník, který nezabere příliš místa ani na gauči. Bišonek je často mylně považován za pudla. Jako malé psí plemeno jsou dobrými bytovými psy a vycházejí s dalšími zvířaty a lidmi. Tento pes je ale citlivý, když je ponechán sám, takže o tomto plemeni uvažujte pouze tehdy, pokud máte čas na každodenní procházky, hry a rodinné aktivity.

Čínský chocholatý

Zatímco verze „powderpuff“ je pokryta hedvábnou srstí, bezsrstá varianta má chomáče pouze na hlavě, tlapkách a ocasu – perfektní, pokud potřebujete hypoalergenní plemeno. Pokud ale hledáte klidného bytového psa, čínský chocholatý není pro vás. Vysoce inteligentní a velmi aktivní čínský chocholatý pes dokáže téměř číst vaše myšlenky a je pravděpodobné, že pokud není vycvičený od mládí, pravděpodobně kousne cizí lidi.

Francouzský buldoček

Francouzští buldočci jsou menší než jejich standardní buldočí bratranci, takže se perfektně hodí do bytu. Mají krátkou srst, které nepotřebují přílišnou úpravu. Francouz si rád hraje, stejně jako relaxuje na pohovce. Zaměřuje se na to, aby byl fantastickým rodinným přítelem, kterému se daří v kontaktu s lidmi. Majitelé francouzského buldočka musí být při výcviku důslední, pevní a trpěliví, jinak se začne nudit.

Pudl

Pudlové moc nelínají, takže pokud nemáte chuť na neustálé vysávání, mohli by se pro vás skvěle hodit. Pronikavá inteligence a hrdá povaha dávají pudlovi skvělé “lidské schopnosti”. Josu elegantní a chytří, aktivní majitelé nejlépe vyhovují potřebám tohoto malého psího plemene. Dávejte ale pozor na výcvik, pudl si rychle začne mysl, že právě on je pánem domu.

Biewer teriér

Pokud jste hraví, energičtí a zábavní, podívejte se na Biewer teriéra. Toto roztomilé plemeno je skvělé do bytu. Jsou také vysoce adaptabilní. Biewer teriér pochází teprve z 80. let, ale již si vybudoval pověst pro svůj mírnější temperament a tišší chování, než má yorkšírský teriér.

zdroj: Good Housekeeping, Apartment Therapy, Man of Many