Tato čivava byla v Guinnessově knize rekordů oficiálně korunována jako nejmenší pes světa

Přidat na Seznam.cz

Čivava, která je kratší než tyčinka od nanuku a vejde se vám do kapsy, je podle Guinnessovy knihy rekordů nejmenší žijící pes planety. Fenka je příbuzná s bývalou držitelkou titulu nejmenšího psa, ovšem i tu překonala.

Nejmenší pes na světě

Dvouletá fenka čivavy jménem Pearl je nyní oficiálně nejmenším psem žijícím na světě. Pearl měří 9,14 cm na výšku, což znamená, že je kratší než tyčinka od nanuku. Je téměř sedmkrát kratší než Jyoti Amge, nejkratší žijící fenka na světě. Na délku měří Pearl 12,7 cm, má tedy přibližně stejnou velikost jako bankovka – a pouhých váží 553 g, uvádí Guinnessova kniha rekordů.

Pearl je příbuzná předchozí držitelky rekordu, Miracle Milly (9,65 cm), která bohužel zemřela v roce 2020 předtím, než se Pearl narodila. Pearl je dcerou jedné z identických sester Milly.

Dieta ji udržuje lehkou jako pírko

Pearl, když se narodila v září 2020, byla opravdu miniaturní. Dnes, s váhou 553 g, si nízkou váhu udržuje částečně díky své zálibě v kuřecím mase, lososech a dalších podobných „kvalitních dietních potravinách“, uvedla její majitelka.

Vůbec nejmenším psem, jaký byl kdy zaznamenán, byl trpasličí jorkšírský teriér Arthura Marplese z Velké Británie. Podle Guinessovy knihy rekordů měřil teriér cca sedm centimetrů na výšku. Pes bohužel zemřel v roce 1945, těsně před svými druhými narozeninami, uvádí web People.

zdroj: People, The Guardian, Guinnessova kniha rekordů