Policisté zachránili tchoře, kterému uvízla hlava v kelímku

Přidat na Seznam.cz

Policista ze státu Maine v USA nedávno zachránil tchoře, kterému hlava uvízla ve dvou plastových kelímcích. Zvíře se nakonec přiblíží ke strážníkovi, který je schopen kelímek z jeho obličeje stáhnout a tchoře osvobodit.

Bojí se tchoři lidí?

Obecně se tchoři lidí bojí a obvykle se k nim nepřibližují. Do kontaktu s člověkem se však mohou dostat i neúmyslně, například při obcházení okolí nebo při lovu hlodavců, jako jsou myši, krtci a krysy, uvádí webAZAnimals. V případě níže uvedeného videa tchoř chodil v kruzích a nebyl schopen vystrčit hlavu z kelímku. Policista se k němu musel pomalu přibližovat, aby tchoře nevyplašil nebo ho neohrozil. Naštěstí se mu podařilo kelímek snadno sundat, aniž by ho tchoř postříkal.

Kdy tchoři stříkají zapáchající tekutinu?

Tchoři obvykle stříkají svůj charakteristický pach pouze tehdy, když se cítí ohroženi nebo když chrání svá mláďata. I přesto však v těchto situacích nestříkají vždy. Přesto tchoři obvykle před vystříknutím vydávají varovné signály. Mezi příklady takových znamení patří dupání nohou, zvedání ocasu, syčení a dokonce i efektní stojka na rukou.

Psi ani jiná zvířata často těchto varovných signálů nedbají, a proto se mnoho domácích mazlíčků vrací s ohromujícím pachem, kterého je těžké se zbavit. Na druhou stranu lidé mají obvykle dostatek času, aby se dobrému postříkání vyhnuli.

Zdroj: a-z-animals.com