Přátelství zachráněné sovy a štěně huskyho. Prostě spolu skvěle vycházejí

Přidat na Seznam.cz

Jen málo věcí je v životě rozkošnějších než pozorovat, jak spolu vycházejí dva zcela odlišné druhy zvířat. Sledovat je, jak si hrají, mazlí se a navzájem se chrání, je prostě něco tak uklidňujícího. Obvykle si při představě dvou roztomilých zvířat, která spolu vycházejí, představíme kočku a psa. Na videu zachyceném níže se však jedná o krásnou sovu sněžnou a modrookého huskyho.

Setkání sovice sněžní a huskyho

Dnes se s vámi podělíme o přátelství sovy jménem Nyusha a husky Ilonou. Je zřejmě, že tato zvířata mezi sebou mají opravdu silné pouto. A to i přesto, že jde o psa a ptáka.

Tato krásná sněžná sova byla nalezena venku, opuštěná jako malý ptáček. Vypadla z hnízda a matka nebyla nikde v dohledu. Majitel domu, který se nacházel poblíž, uslyšel křik této sovy. Ujal se tohoto krásného ptáka a začal ho ošetřovat, aby byl zdravý a dospělý.

O několik let později si tento muž pořídil také nádherného modrookého huskyho, kterého vidíme na videu níže. A časem se ze štěněte a sovy stali jen ti nejlepší přátelé!

Jak vzácná je sovice sněžní?

Sovice sněžní (Bubo scandiacus) z rodu Bubo se vyskytuje v Eurasii, Evropě a Severní Americe. Předpokládá se, že v Severní Americe jich žije jen asi 30 000 a na celém světě 200 000. Sovice sněžní jsou hodnoceny jako zvířata zranitelná globálním vyhynutím, protože jejich populace se za posledních 10 let snížila o 50 %.

Muž, který se sovice ujal, věděl, jak vzácný tento pták je. A vzhledem k hrozbě, že tento mladý pták bude sám bez ochrany své matky, věděl tento muž, že má povinnost zajistit, aby tato sovice sněžní přežila. Nyní je v jeho dobrých rukou a je zřejmé, že bude žít dlouhým a spokojeným životem.

Zdroj: AZAnimals