Při pořizování pejska vybírejte pečlivě. Toto je 10 plemen, která nejsou vhodná pro rodiny s dětmi

Přidat na Seznam.cz

Děti zbožňují své psí kamarády. Existují však plemena, jejichž pořízení byste si měli rozmyslet. Ačkoli jejich rozkošná štěňata mohou na první pohled vypadat jako fantastičtí domácí mazlíčci, měli by se jim vyhnout potenciální majitelé, kteří mají malé děti, nebo ti, kteří plánují rodinu, upozorňuje server Scotsman. Která to jsou?

1. Výmarský ohař

Výmarský ohař, mohutný a krásný pes vyšlechtěný k lovu velké zvěře, někdy nezná svou sílu a může si se svou lidskou rodinou rád hrát drsné hry. To není problém, pokud jde o dospělé, ale může to být horší u vašich ratolestí.

2. Aljašský malamut

Aljašští malamuti jsou skvělou volbou pro lidi, kteří mají rádi dostatek pohybu se svými domácími mazlíčky. Tito psi se ale snadno nudí a pak mají tendenci hrát si hrubě. Jsou také velmi majetničtí, co se týče jídla, což může být pro malé dítě těžko pochopitelné.

3. Australský ovčák

Jak název napovídá, australští ovčáci byli původně vyšlechtěni k pasení ovcí. Jedním ze způsobů, jak to dělali, bylo drobné kousání do ovcí. Toto chování se může projevit, když kolem nich pobíhají malé děti. A malér bude na světě.

4. Akita

Akitové jsou skvělými ochránci rodiny, ale špatně reagují na pošťuchování a škádlení ze strany malých dětí. Mohou také vnímat nové dítě jako vetřelce a hrozbu pro domácnost.

5. Čivava

Čivavy jsou sice malé, ale při narušení jejich osobního prostoru mohou být poměrně agresivní a mohou se takříkajíc utrhnout ze řetězu, což je pro zvědavá batolata recept na katastrofu.

6. Pekingský palácový psík

Pekingský palácový psík je další malé plemeno, které si svou malou velikost vynahrazuje vrčením a štěkáním. Navíc nereaguje dobře na to, když mu děti berou hračky nebo s nimi nějak manipulují.

7. Shih Tzu

Shih Tzu je jemné plemeno, které vyžaduje poměrně šetrné zacházení. Mají také tendenci se vám plést pod nohy, což znamená, že lehce neopatrné dítě může snadno způsobit nechtěné zranění.

8. Chrt

Chrti jsou plemeno, které má rádo dostatek klidu a pohody. Neustálý hluk a aktivita dětí u nich může vyvolat úzkost.

9. Čau-čau

Mohou vypadat jako velcí plyšoví medvídci, ale čau-čau může být z křiku a pobíhání dětí otrávený. A pak může reagovat agresivně.

10. Bernardýn

Bernardýni jsou mírní obři, ale už jen kvůli svému vzrůstu se nehodí do blízkosti malých dětí, které mohou snadno omylem srazit.

Existuje však spousta jiných plemen vhodných pro rodiny s dětmi. Která jsou podle vás ta nejlepší? Napište nám do komentářů.

Zdroj: scotsman.com