Proč je jméno Luna tak oblíbené? My víme proč!

Přidat na Seznam.cz

Když se řekne populární psí jméno, možná se vám rychle vybaví Max nebo Alík. V poslední době se ale dostává na první příčky nové jméno. A to je Luna.

Náklonnost k Luně Láskorádové z Harryho Pottera

Čarodějka z oblíbené série o Harrym Potterovi zapůsobila na celou generaci majitelů psů natolik, že se stala jejich nejoblíbenějším jmenovcem, píše DailyPaws. Luna byla v knižní sérii známá tím, že byla svérázná a laskavá, což jsou dvě vlastnosti, které by mnozí majitelé psů mohli vidět u svých čtyřnohých přátel.

Důvod, který je skutečně užitečný

Mnoho cvičitelů psů doporučuje vybrat přezdívku, která má dvě slabiky. Taková jména se psi snadno naučí a snadno je ve spěchu vyřknou, pokud potřebujete rychle upoutat pozornost psa. Luna je naprosto rozkošná možnost, která se k tomu hodí. Luna je už léta neuvěřitelně populární lidské dětské jméno a všichni víme, že naši psi jsou v podstatě naše děti.

Další slavná Luna

Oblíbená muzikant John Legend a Chrissy Teigen mají rozkošnou dceru jménem Luna a jsme si jisti, že nejeden člověk se jejím jménem inspiroval, když vymýšlel jména pro psy. Teigenová má také štěně jménem Penny, což je další populární psí jméno, které se na seznamu objevilo na 26. místě!.

Zdroj: dailypaws.com