Proč si psi honí ocas?

Přidat na Seznam.cz

Psi nás neustále baví svými hravými kousky. Jedna z nejklasičtějších psích scének představuje psa, který běhá v kruzích a nekonečně se honí za vlastním ocasem. Smějeme se, jak se točí dokola, ale důvod, proč se honí za svým ocasem, nemusí být k smíchu, píše VCA.

Psi, kteří jsou delší dobu ponecháni sami, se mohou nudit. Některé psy nebaví ležet na pohovce a zírat do čtyř stěn. Co tedy psi dělají, aby se zabavili nebo uvolnili všechnu tu nahromaděnou energii? Honí se za ocasem, což jim poskytuje fyzickou námahu s příměsí zábavy. Pokud majitelé věnují více času procházkám a hrám, honění ocasu může ustat.

Pes trpící úzkostí z odloučení se může honit za ocasem stejně jako nervózní člověk, který si kouše nehty. Jiní psi se mohou honit za ocasem, když jsou příliš vzrušení přítomností návštěvy nebo zvířete či ptáka na dvoře. Nebo si pes může kousat ocas po zranění, zjistí, že ho to uklidňuje, a po zahojení zranění si ocas okusuje dál.

Pokud se váš pes honí za ocasem častěji nebo si ocas poraní jeho kousáním, poraďte se s veterinářem. Až příště uvidíte svého psa, jak se honí za vlastním ocasem, klidně se tomu zasmějte, jen neignorujte případné problémy!

Zdroj: vcahospitals.com