Procházka se psem může být účinnější než návštěva posilovny

Přidat na Seznam.cz

Pro ty, kteří se chtějí udržovat v kondici, ale nemají dostatek motivace, je často nejlepší volbou osobní trenér. Tato verze však nemusí být nejúčinnější. Bylo zjištěno, že majitelé psů mají více pohybu při procházkách se svým domácím mazlíčkem než ti, kteří mají členství v posilovně, uvedl server DailyMail.

V průměru lidé venčí zvíře dvakrát denně, pokaždé po dobu 24 minut – celkem tedy pět hodin a 38 minut týdně. Kromě toho chodí průměrný majitel se svým psem třikrát týdně na dlouhé procházky, což k celkovému času přidává další dvě hodiny a 33 minut.

Ti, kteří psa nemají, stráví cvičením v průměru jen jednu hodinu a 20 minut týdně, když jdou do posilovny nebo se jdou projít či proběhnout.

Téměř polovina lidí, kteří nemají psa, přiznává, že se pohybu nevěnuje vůbec. Velké množství lidí zase tvrdí, že raději vezmou svého psa na procházku, než aby šli do posilovny.

Přibližně 86 procent majitelů psů tvrdí, že je pro ně každodenní venčení domácího mazlíčka potěšením, a jen 22 procent uvedlo, že to někdy považují za povinnost.

Ale jen 16 procent tvrdí, že je cvičení v posilovně baví, přičemž téměř 70 procent ho považuje spíše za povinnost, než za něco, co by dělali rádi.

Více než polovina majitelů psů si myslí, že venčení jejich mazlíčka je skvělý způsob, jak se seznámit s novými lidmi.

Díky vlastnictví psa jsme zdravější. Doporučuje se 30 minut mírného kardiovaskulárního cvičení 3-5krát týdně a je povzbudivé vidět, že pejskaři tento cíl překračují a zároveň si to užívají.

Zdroj: dailymail.co.uk