Psí táta vyděsil štěňata, fenka ale rychle zakročila. Před psí mámou pes sklopil ocas

Přidat na Seznam.cz

Stejně jako u vlků je i v psí rodině určitá hierarchie, ale jak se zdá, v této smečce není dominantní samec, ale samice. Zatímco psí táta malá štěňata zbytečně vyděsil, jejich matka rychle zakročila a pes překvapivě sklopil ocas. Podívejte se, jak fenka ochránila štěňata.

Máma jako hlava rodiny

Štěňata ve videu jsou ještě docela malá a tak pravděpodobně zkouší, co vše si mohou dovolit. Jak se ale zdá, jejich tatínka už to nebaví a tak se prudce posadil, jakoby chtěl říct “dost”. Štěňata se pak vyděsila, ale jejich matka jim hned přišla na pomoc. Zajímavé je, že když matka štěňat zakročila, psí táta ihned ustoupil.

Většinou to bývá samec, kdo je ve smečce dominantní, ale v tomto případě se ani on neodvážil psí mámě odporovat. V této psí rodině nepochybně platí, že máma má poslední slovo.

Psí a vlčí rodina

Je obecně známo, že ve vlčích smečkách najdete dominantní alfa pár, který nejen, že vede smečku, ale také společně vychovává mladé a stará se jeden o druhého. Ale ačkoliv psi sdílejí víceméně stejné DNA jako vlci, jejich smečky jsou jiné. Psi, kteří žijí ve smečkách, nemají tak pevné vztahy a ve většině případů ani neexistuje alfa pár, pouze jeden “vůdce” smečky.

zdroj: RedstoneVet