Rozkošný okamžik, kdy se lví táta přikrčí, aby se poprvé setkal se svým mládětem

Přidat na Seznam.cz

Toto je okamžik, kdy se lví otec jménem Tobias poprvé setkává se svým mládětem. Díky síle sociálních médií můžeme vidět dojemný okamžik, kdy se měsíční, dvanáctikilové mládě poprvé setkává se svým tátou, uvádí portál Cats.

Od svého narození trávilo mládě čas pouze se svou matkou, která se jmenuje Neliah. Díky tomu se ošetřovatelé v zoo mohli ujistit, že matka projevuje normální pečovatelské chování odpovídající mateřskému. Poté, co bylo vše v pořádku, bylo rozkošné mládě představeno rodině.

Tento proces mu pomáhá poznat, kdo je jeho ochránce, kdo je jeho máma. Příliš rychlé přesuny mohou poškodit jeho vývoj. V době natáčení ještě šestitýdenní mládě nemělo žádné jméno.

Zařízení se rozhodovalo mezi třemi jmény: Meru, což je tanzanská hora, Moremi, což je název rezervace v Botswaně, a nakonec Tatu, což je svahilské slovo pro číslo tři, protože je to třetí mládě mámy. Africká lví populace se za posledních 25 let snížila na polovinu. Narození lvíčat snad zvýší povědomí o jejich nebezpečně klesajícím počtu.

Uvidíme, jak se bude lvíče nakonec jmenovat.

Zdroj: kingdomstv.com, YouTube