Rybář překonal všechny rekordy a vytáhl říční monstrum o velikosti člověka

Přidat na Seznam.cz

Pro fanoušky extrémního rybaření je na kanálu River Monsters úžasná sbírka dlouhých i krátkých videí a klipů ze stejnojmenného televizního pořadu. Hlavní hvězdou je rybář Jeremy Wade, který si nenechá ujít velkou rybářskou výzvu a cestuje po celém světě a hledá “obávané sladkovodní zabijáky”.

Říční monstra

Rybář a biolog Jeremy Wade v seriálu River Monsters pátrá po největších sladkovodních rybách, uvádí A-Z-Animals. Cestuje po celém světě a jeho cílem je také odhalit tajemství našich velkých řek. Jeho pořad je k dispozici v USA, Velké Británii a více než 100 dalších zemích.

Jeremy bysvětluje, že neví, na co myslí, když se vrhá do rychle tekoucí řeky, ale že si je jistý, že chce rybu vylovit. Navzdory nepřízni osudu a poté, co ho několikrát málem smetla voda, se mu podaří s příšerou zápasit a dostat ji na břeh. Ve videu mu jeho společník pomůže obří rybu vytáhnout tím, že ji chytí za ocas.

Obří masožravá ryba

Od Jeremyho se také dozvídáme, že se jedná o obřího sumce, kterému se také přezdívá ďábelský sumec či Sisora Yarrellova. Jedná se o typ masožravé ryby, která nemá žádného známého predátora, kromě člověka. Jsou to skutečně monstra a mohou dorůstat až do délky 2 metrů.

Tyto ryby mají několik řad zubů ostrých jako břitva a neváhají je použít na lidi i domácí zvířata. V okolí řeky Kali v Indii bylo zaznamenáno několik útoků. Napadeni byli vodní buvoli i muži a chlapci z místních vesnic.

Tito divocí obři dávají přednost tekoucím horským řekám, právě takovým, jakou vidíme na tomto záznamu. Žijí samotářsky a místo šupin mají kůži pokrytou slizem.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube