Seznamte se s Lavender, rozkošným jezevčím mládětem zachráněným skotskou organizací SPCA

Přidat na Seznam.cz

Mladým jezevčím mláďatům se samotným moc nedaří, takže bylo štěstí, že se štěně jménem Lavender podařilo najít včas, aby mohla vyrůstat v nové rodině.

Opuštěné mládě

V polovině února objevil chodec na lesní cestě ve skotském Invernessu opuštěné jezevčí mládě, píše web DailyPaws. Jezevci mají obvykle velké rodinné skupiny, které jsou známé jako klan. Nalezení opuštěného mláděte znamenalo, že se pravděpodobně stalo něco hrozného. Zachránce kontaktoval skotské Národní záchranné centrum pro volně žijící zvířata (SPCA) a požádal o pomoc.

Nejmenší zachráněný jezevec

Skotská asistentka péče o divoká zvířata SPCA April Sorely řekla, že když drobné dítě dorazilo do jejich zařízení, bylo menší než velikost její ruky. Organizace mládě pojmenovala Lavender a je to nejmladší, ale i nejmenší zachráněný jezevec, kterého kdy měli! Skotská organizace se často stará o ztracená jezevčí mláďata v dubnu, kdy se jich mnoho zatoulá ze svých domovů . Proto se spekulovalo, že nalezení takového ztraceného malého mláděte uprostřed zimy znamená, že ho od rodiny mohlo odtáhnout nějaké větší zvíře.

Sorely řekla, že Lavender se krmí z láhve a za pouhých pár týdnů už zdvojnásobila svou váhu, což je dobré znamení. Pracovníci skotské SPCA budou Lavender chovat ručně, dokud jí nebude 12 týdnů, což je běžná doba, kdy by jezevčí mládě odstavila jeho matka ve volné přírodě. Co se stane potom? Obvykle jsou zachránění jezevci převzatí do péče skotské organizace SPCA během svého pobytu obvykle sdruženi do skupin, aby se mohli socializovat jako ve volné přírodě a později byli někdy na podzim společně propuštěni. Hodně štěstí, Lavender!

Zdroj: dailypaws.com