Slavný výrobce zmrzliny vyrábí zmrzku i pro pejsky

Přidat na Seznam.cz

Výdaje na domácí mazlíčky v posledních letech prudce vzrostly. Mileniálové s největší pravděpodobností budou utrácet ještě více za své mazlíčky. Do boje o tento velmi cenný trh se zapojují producenti z různých průmyslových odvětví, včetně výrobců zmrzliny.

Majitelé psů dobře vědí, že jejich mazlíčci nemohou jíst čokoládu. Ale to neznamená, že nikdy nezkusí žádný dezert. Je jen otázkou, jaký dezert to bude. Ben & Jerry’s, slavný americký výrobce zmrzliny, uvedl na trh první řadu zmrzlinek pro psy. Zmrzlina pro psy od Ben & Jerry’s Pochoutka je k dispozici ve dvou příchutích – arašídové máslo s preclíky a dýně s cookies.

Prozatím se produkt začne prodávat ve Spojených státech, ale v budoucnu se může objevit i na jiných trzích. Tímto způsobem chce společnost Ben & Jerry’s využít nejen rostoucí poptávku po kvalitním jídle a dalšího vybavení pro zvířata. V posledních letech se počet majitelů psů v USA významně zvýšil – mezi lety 2015 a 2020 se pro domácího mazlíčka rozhodlo o 6,5% více domácností než dříve a v celostátním měřítku je jich téměř 85 milionů. Podle Euromonitoru se výdaje na zvířata zvýšily ještě více a dosáhly 5,5 miliardy dolarů díky 44% skoku.

I když se zdá, že rozhodnutí společnosti Ben & Jerry vychází z čerstvých tržních trendů, existuje spousta příkladů, že ostatní potravinářské společnosti už dlouho berou celý segment krmiv pro domácí zvířata vážně.