Slonice přivedla své novorozené slůně na setkání s lidmi, kteří ji zachránili

Přidat na Seznam.cz

Pro slonici jménem Lojuk není nic důležitějšího než rodina, zejména teď, když si založila svou vlastní.

V roce 2006 bylo toto osiřelé slůně nalezeno zcela osamocené ve věku pouhých pěti měsíců a bylo zachráněno organizací pro záchranu divokých zvířat v Keni. Organizace ji vychovávala, dokud nebyla slonice dost stará na to, aby se mohla vrátit do volné přírody.

Uplynuly roky, ale Loijuk si stále zachovává úzké pouto se svou lidskou rodinou. Každý měsíc se vrací do areálu útulku na návštěvu. V září však Loijuk překvapila své bývalé ošetřovatele s novorozeným sloním mládětem.

Bylo vidět, že se pyšná sloní máma nemůže dočkat, až se svým mládětem pochlubí. Mládě, které dostalo jméno Lili, bylo staré jen několik hodin, pravděpodobně se narodilo teprve předešlou noc.

Loijuk nikdy nezapomněla na laskavost těch, kteří jí pomohli. Dokonce „pozvala“ hlavního ošetřovatele, aby si s jejím novorozeným slůnětem užil výjimečnou chvíli.

„Ošetřovatel se dokázal přiblížit k Lili, která se mu přitiskla k nohám, hladit ji a dýchat jí do trupu, čímž jí dával svým pachem najevo, kdo je,“ řekl výkonný ředitel organizace pro web TheDodo. „Sloni mají neuvěřitelnou paměť a čich a naši ošetřovatelé často dýchají sirotkům do chobotu, aby poznali, kdo jsou.“

Lili se během setkání dost potácela na nohou, ale v průběhu týdne ošetřovatel sledoval, jak je stále silnější a silnější.

Loijuk se zdržuje v okolí útulku, takže ošetřovatelé na ně mohou dohlížet a kontrolovat, jak se slůněti daří.

Zdroj: thedodo.com