Slon se postaví na zadní, aby lépe dosáhl na listy

Přidat na Seznam.cz

Že se na zadní staví koně, nebo třeba kozy, není nic neobvyklého, ovšem vidět toto chování u několikatunového slona, je přinejmenším zvláštní. Podívejte se, co tento ohromný slon dokáže, aby dosáhl na listy.

Neuvěřitelnou váhu udrží jen „na zadních“

Sloni jsou možná obrovští, občas ale ne dost na to, aby k potravě dosáhli. Jak můžete vidět ve videu, tento slon si dokázal poradit, a jednoduše si stoupl na zadní končetiny, aby na listy dosáhl. Zajímavé ale je, jak dokonalý balanc zvíře má, zejména když si uvědomíme, že sloni váží několik tun.

Toto chování bylo navíc spatřeno i u jiných jedinců a konkrétně třeba v Krugerově národním parku v Jižní Africe, píše Daily Mail. Tamní sloni nejdříve přijdou ke stromu a chobotem zkoumají, zda na listy dosáhnou. Pokud chobot nestačí, naučili se postavit se na zadní.

Neobvyklé chování je ve skutečnosti normální

Zatímco mnoho lidí myslí na cirkus, když si představí slona balancujícího na dvou nohách, ve skutečnosti je to mezi divokými slony docela běžné chování, píše Why Animals Do the Thing. Sloni byli pozorováni, jak se při shánění potravy staví na zadní nohy – je to docela užitečná technika, jak získat větve, které jsou právě mimo dosah chobotu. Například slon africký, který váží až 6 tun, pak svou váhu dokáže přenést a udržet jen na dvou nohách a navíc si udrží balanc.

zdroj: Daily Mail, Why Animals Do the Thing, facebook