Sloni, kteří strávili roky v cirkuse, udělali první krůčky ke svobodě

Přidat na Seznam.cz

Je smutné, že i v dnešní době jsou sloni stále drženi v zajetí a nuceni vystupovat pro diváky. Důvodem je vždy jen a pouze lidská zábava a vydělávání peněz.

Cirkus s názvem Ringling Bros. po desetiletí ve svých představeních slony využíval, ale po ohlasech, které se na něj v posledních letech snesly, se rozhodl slony ze svého repertoáru vyřadit.

Pětatřicet asijských slonů, kteří do té doby poznali pouze zajetí, bylo třeba přemístit na nové, bezpečné místo, kde by mohli dožít zbytek života. Jejich život se tak měl naštěstí brzy změnit, když byli převezeni do útulku na Floridě.

Tam mohli žít tak svobodně, jak jen mohli.

Podle vedoucího péče o slony se tito sloni narodili v zajetí a byli vychováváni tak, že potřebují člověka a jsou na něm závislí. Proto nepřicházelo jejich vypuštění do volné přírody v úvahu. Jejich útulek však naštěstí připomíná skutečnou divočinu.

„Měl jsem velkou radost, když jsem viděl, jak společně vycházejí ven, vzájemně se uklidňují a utěšují, stejně jako to dělají divocí sloni, a pak se vydávají na průzkum nového prostředí. Vidět slony poprvé plavat bylo úžasné,“ řekl vedoucí útulku pro web AnimalChannel.

Slůňata udělala své první kroky na svobodu zpočátku trochu váhavě, ale brzy začala prozkoumávat své nové prostředí. Začala ochutnávat nové rostliny a zkoumat své nové okolí.

„S nadšením sledujeme, jak se adaptují na venkovní prostředí, jak ochutnávají nové rostliny, zkoumají nové oblasti a zažívají nové věci,“ komentovali zaměstnanci útulku.

Je úžasné sledovat, jak si tato zvířata užívají svůj nový domov, jak spolu komunikují a jak přijímají všechny zážitky, které jim nový život nabízí.

Zdroj: animalchannel.co