Slyšeli jste už někdy vaši kočku vrkat? A víte, co takový zvuk znamená? Tady je odpověď

Přidat na Seznam.cz

Od malička nás učí, že kočky prostě říkají “mňau”. Ale jak ví každý, kdo má kočku, naši kočičí přátelé toho umí říct a říkají mnohem víc. Bohužel to neznamená, že vždy víme, co se nám snaží sdělit, a pokud vaše kočka vrká jako holub nebo holubice, můžete se cítit obzvlášť zaražení.

Jak kočky komunikují

Americká asociace kočičích lékařů uvádí, že ve skutečnosti používají ke komunikaci čtyři různé prostředky, píše web DailyPaws.

  • Vizuální komunikace zahrnuje držení těla, oční kontakt a polohu ocasu, uší a hlavy.
  • Hmat zahrnuje tření o ostatní, péči o srst a dotyk čumákem, což je forma pozdravu.
  • Čichová komunikace. Patří sem značení míst výkaly nebo močí.
  • Sluchová komunikace zahrnuje všechny kočičí hlasové projevy, jako je mručení a syčení.

Důvody, proč vaše kočka zní jako holub

Ten podivně nesourodý zvuk, který vydává vaše kočka, připomínající vrkání holuba nebo holubice, zní jako krátké, vysoké bzučení s určitými vibracemi ze zadní části kočičího krku. Často to zní, jako by to bylo přerušované otazníkem.


Co to ale znamená?

Je to znamení, že je vaše kočka šťastná

Pokud vrkání vaší kočky zní přátelsky a vyzývavě, je to proto, že tomu tak pravděpodobně je! Kočky vrkají, když se radostně zdraví navzájem nebo jsou se svým majitelem. Pokud tedy vaše kočka vrká, když vás vidí, můžete to pravděpodobně považovat za vřelé přivítání a užívat si následné hřejivé pocity.

Je to znamení, že vaše kočka chce vaši pozornost

Existuje velká šance, že jste svou kočku nevědomky naučili vrkat tím, že jste vytvořili smyčku pozitivní zpětné vazby. To proto, že vrkání může být pro kočku účinný způsob, jak získat pozornost svého člověka. A jakmile vaše kočka získá vaši pozornost, je pravděpodobnější, že od vás dostane to, co skutečně chce.

Zdroj: dailypaws.com