Souboj titánů: Krokodýl se ke své smůle dostane doprostřed stáda koupajících se hrochů

Přidat na Seznam.cz

Hroši si hlídají své teritorium a nemají rádi vetřelce, kteří proti nim vzhledem k jejich velikosti a silným čelistem stejně ve většině případů nemají šanci. Ani krokodýl není žádný drobeček a jeho zuby nahání hrůzu, tváří v tvář hroší přesile se ale snaží hlavně co nejrychleji zmizet.

Hroch obojživelný je 3. nejtěžším suchozemským živočichem, dospělý samec může vážit přes 3 tuny. Váhu hrošího těla zvyšuje hlavně těžká kostra bez vzduchových dutin, čehož hroch využívá k potápění a chůzi po dně, kde si hledá část potravy.

Hroch je adaptován k životu ve vodě: líbí se mu ve stojaté nebo pomalu tekoucí vodě a v rozsáhlých bažinách, kde tráví celý den koupáním, aby mu na slunci nepopraskala jeho citlivá kůže. Překvapivě není dobrým plavcem, spíše se odráží ode dna.

Ačkoli by se při troše dobré vůle mohl považovat za takové vodní prase, výzkumy ukázaly, že jeho nejbližšími příbuznými jsou spíše kytovci. Jelikož je hroch ve zkratce velké, téměř bezsrsté zvíře adaptované k životu ve vodě, není jeho spojení s velrybami tak podivné, jak se zpočátku může zdát.

Souboj vodních titánů

Video bylo natočeno u hrošího jezera Retina v národním parku Serengeti v Tanzánii. Kameramanovi přálo štěstí, že byl ve správný čas na správném místě, a tak se mu podařilo zachytit třicetihlavé stádo koupajících se hrochů.

Třebaže dostat se do blízkosti koupajícího se stáda hrochů musel být zážitek sám o sobě, video začne být zajímavé ve chvíli, kdy se mezi hrochy objeví osamocený krokodýl.

Hroch má málo přirozených nepřátel, troufne si na ně jen lev a právě krokodýl. Jenže jakou šanci má jeden krokodýl proti celému státu naštvaných hrochů?

Hroši se na něj vrhnou a snaží se jej zahnat pryč. Blátivá voda šplíchá na všechny strany, hroši se ohání svými nebezpečnými kly, občas lze zahlédnout zubatou krokodýlí tlamu. Jak souboj vodních titánů dopadl? Podívejte se na video:

Zdroj: Latest Sightings