Sova doručuje poštu jako v Harrym Potterovi

Přidat na Seznam.cz

Sova je známá jako mírumilovný, znalý a inteligentní pták. Často přehlížíme, že sovy jsou dravci, samotáři, kteří tráví večery přípravou na další lov. Obecně řečeno, sovy představují nadpřirozenou moudrost, královský klid a ohnivou inteligenci.

Sova jako domácí mazlíček

V kultovní sérii o Harrym Potterovi vypadají sovy mnohem přátelštěji, než jaké ve skutečnosti jsou, připomíná A-Z-Animals. Ve filmech se sovy chovají jako domácí mazlíčci, podobně jako zlatí retrívři. Jsou známé tím, že dětem přinášejí dopisy do speciální školy pro čarodějnice a čaroděje a slouží k převážné komunikaci čarodějů. Díky svému vrozenému maskování a měkkým chlupům podobným okrajům létacího peří jsou sovy vynikajícími doručovateli dopisů.

Skutečná sova, která doručuje korespondenci

Pár v Rusku si právě užíval všední den doma, když k nim zavítala nečekaná návštěva. Jejich kočka byla v jedné z místností jejich domu, když najednou uslyšeli něco u okna. Na sklo klepala nádherná sova s kusem papíru v zobáku!

Vzhledem k nesčetným odkazům na sovy v mytologii a folklóru jsou sovy obvykle vnímány jako symboly moudrosti a porozumění. Sova může v symbolice představovat také změnu a čas. Z tohoto důvodu se často setkáte s tetováním sovy s časomírou, jako jsou hodiny nebo přesýpací hodiny sevřené v pařátech. Některé indiánské kmeny se domnívaly, že tento noční pták doprovází zesnulé na jejich cestě do posmrtného života. Naštěstí tento zvědavý pták jen někomu doručoval nevyžádanou poštu a nic víc. Přesto je to neuvěřitelný zážitek, který můžete zažít z pohodlí domova.

Muž bez rozmýšlení okno otevřel, aby vzal zásilku od sovy, a po chvilce se začal smát. Bohužel to není pozvánka do Bradavické školy čar a kouzel. Je to mizerný účet za elektřinu, který musel někomu vyletět z koše. Ne každý se hodí pro život, jaký měl Harry Potter, a někteří z nás jsou prostě stvořeni k tomu, aby platili účty za elektřinu a žili pohodlný mudlovský život.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube