Statečnému psovi se povedlo zahnat ledního medvěda

Přidat na Seznam.cz

Lední medvědi patří k nejmajestátnějším a nejzajímavějším tvorům na světě. Jsou také jedněmi z největších. To se však nevyrovná statečnému psovi, který zasáhl, aby ochránil “své lidi”.

Tohle raději nezkoušejte

Video začíná tím, že muž natáčí ledního medvěda, který se k němu blíží, píše web A-Z-Animals. Natáhne ruku, aby ho medvěd očichal. Medvěd to naštěstí udělá a zdá se, že se raději drží dál. Rozhodně ale nedoporučujeme nechat ledního medvěda očichat vám ruku, bez ohledu na to, jak roztomile vypadá.

Medvěd ale pokračuje v průzkumu. Muž, který nyní stojí nad medvědem a za konstrukcí, reaguje s úžasem na to, jak blízko je tomuto divokému zvířeti.

Pes na hlídce

Hlídací pes však není tak velkým fanouškem ledního medvěda. Přiběhne přes dvůr. Proplétá se mezi sudy a dřevěnými prkny a štěká na medvěda, dokud se obr nakonec nevydá na úprk. I když se nejednalo o extrémně velkého ledního medvěda, pes se přesto nezalekl zvířete, které bylo ještě mnohem větší než on.

Lední medvědi žijí v Arktidě. Jejich srst je bílá, což jim pomáhá splynout se zasněženým a ledovým okolím. Tohoto ledního medvěda bylo snadné spatřit v tmavě zeleném a hnědém listí arktického ostrova. Tato stanice, která se nachází v Grónsku, leží uprostřed přirozeného prostředí ledních medvědů. Hlídkující pes na videu se medvědem rozhodně nenechal zastrašit.
Jakmile se medvěd dal na útěk, pes se vrátil zpět k muži, který setkání natáčel na video.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube