Stříhání psích chlupů na léto není tou nejlepší volbou, až na výjimky

Přidat na Seznam.cz

Za pár měsíců přijde léto a společně s tím i horko a slunce. Většina z nás shazuje oblečení a pokud je pro nás méně více, když teploty rostou, nemělo by to být dobré i pro naše mazlíčky? Opravdu to ochladí i naše psí kamarády?

Srst domácího mazlíčka je od přírody navržena tak, aby v létě chladila a v zimě zahřívala

Obecně většina odborníků nedoporučuje holení většiny domácích mazlíčků, i když existují výjimky. Veterináři často nedoporučují holení koček a psů z jednoduchého důvodu: Chlupy vašeho mazlíčka nejsou jako vaše. V průběhu staletí ale lidé vyšlechtili některé psy tak, aby měli hustší srst než jiní, a tato plemena mohou někdy potřebovat malou pomoc při ochlazení během letních veder, píše web MD.

Pokud tedy máte psa s velmi hustou srstí, který se zdá, že trpí horkem, někteří veterináři doporučují je oholit. Holení krátkosrstých plemen je ale riskantní, protože se mohou naopak na slunci spálit.

Holení srsti s sebou nese rizika

I když můžete mít ty nejlepší úmysly, váš mazlíček může mít po holení nebo stříhání větší problémy s regulací tepla. Holení může dokonce ovlivnit vašeho mazlíčka na další roky, pokud chlupy po holení znovu nenarostou nebo rostou abnormálně, píše web Willowbrook Vet Clinic. Tento problém je zvláště nebezpečný, pokud srst vašich psů zcela nedoroste. Bez této ochranné vrstvy chlupů bude mít váš pes potíže zvládnout vysoké i nízké teploty.

Jak tedy ochladit našeho psa, když venku pálí slunce?

Spíše než holení svého psa můžete udělat několik kroků, abyste ho ochladili. Pravidelně kartáčujte srst svého psa, abyste odstranili odumřelé chlupy, zabránili zmatnění a umožnili lepší cirkulaci vzduchu v jeho srsti, píše web AKC. Dopřejte svému psovi pravidelné chladivé koupele, a vzhledem k tomu, že chladicí potní žlázy vašeho psa jsou umístěny na jeho tlapkách, udržujte jeho tlapky ostříhané od přebytečné srsti.

zdroj: Web MD, Willowbrook Vet Clinic, AKC