Studenti zachraňují psa zasypaného lavinou. Vše je natočeno na videu z helmy

Přidat na Seznam.cz

Bobby a Josh lyžovali v průsmyku, když si všimli, že se valí mrak sněhu, který je známkou laviny. Na lyžích se vydali k troskám laviny, kde narazili na další skupinu lidí. Všechny osoby byly v pořádku, ale dozvěděli se, že v suťovém poli byl zachycen a pohřben pes, uvádí portál Popular.

Pes, dvouletý retrívr jménem Apollo, utekl svému pánovi Scottovi nad strmý skalnatý svah, což spustilo lavinu, která psa smetla ze skály a přes několik stromů, než zmizel ve sněhu. Scott neviděl, kam pes zmizel, a když slezl dolů, aby začal hledat, všiml si Joshe a Bobbyho. Oba studenti vytáhli lavinové majáky a začalo jejich pátrání po psovi. Pomocí dlouhých sondovacích tyčí šťouchali do sněhu a doufali, že nebohého psa najdou. Hledání trvalo asi 20 minut.

Podle lavinového centra se 93 % lidských obětí lavin podaří najít živé, pokud jsou nalezeny do 15 minut. Pak ale čísla katastrofálně klesají, uvádí se na jejich internetových stránkách, a to až na 20-30 % po 45 minutách.

„Našel jsem ho! Našel jsem ho, našel jsem ho, našel jsem ho!“ křičí. „Už ho vidím. Je ještě naživu.“ „Už jdeme, kamaráde,“ říká Bobby psovi. Po chvíli hrabání se pes vymaní ze sněhu a poskakuje bez známek zranění, kromě lehkého kulhání.

„Jsi v pořádku, kámo? Máš trochu strach?,“ říká Bobby psovi, který běží ke Scottovi. „Spousta slz a objetí a dalších pár dní dostane spoustu lásky,“ řekl Scott. Vzal za incident plnou zodpovědnost a řekl, že lituje toho, že vybočil z trasy a vystavil svého psa nebezpečí v blízkosti lavinami ohrožených svahů. Věříme, že si ze situace vzal poučení a dá si příště pozor.

Podívejte se na video:

Zdroj: kingdomstv.com, YouTube