Super sladké štěně pitbula, které bylo zavřené v kleci a ponechané v řece, má nyní svůj domov

Přidat na Seznam.cz

Michiganské štěně, které mělo jeden z nejtěžších začátků svého života, má nyní to, co si zaslouží. A to je milující domov.

Pes v nesnázi

Začátkem tohoto měsíce reagovaly úřady pro kontrolu zvířat v okrese Jackson v americkém státě Michigan na znepokojivé volání, píše web DailyPaws. Dobrý samaritán nahlásil, že vidí mladého psa zavřeného v černé drátěné kleci, který uvízl v místní řece. Pracovníci kontroly zvířat naštěstí uvízlé štěně pitbula zachránili a odvezli ho do útulku pro zvířata okresu Jackson, kde se o něj postarali. V příspěvku na Facebooku z 3. května útulek uvedl, že štěně, jehož stáří se odhaduje na 5 až 6 měsíců, mělo štěstí, že bylo zachráněno před příchodem dešťů, které klec ještě více zatopily.

V e-mailu pro Daily Paws mluvčí útulku Jackson County jménem Lydia Sattler napsala, že štěně pitbula, od té doby pojmenované VanBuren, mělo při přijetí zlomenou pravou přední nohu a četné odřeniny. Útulek píše, že navzdory krutosti, kterou prožil, je VanBuren super sladký a milující pejsek, který stále miluje lidi a chce být tím nejlepším pejskem na světě.

Štěně už má nový domov

Vzhledem k jeho nakažlivé povaze netrvalo dlouho a VanBuren našel nový domov. Pro rodinu, která si ho adoptovala, to byla láska na první pohled. Útulek bude VanBurenovi i nadále poskytovat zdravotní péči, zatímco se bude zotavovat v novém domově. Tisíce lidí sdílely příběh roztomilého štěňátka na Facebooku. A jeho příběh získal více než tisíc komentářů, většinou od lidí, kteří touží štěně adoptovat.

Zdroj: dailypaws.com