Tento had si neuvědomuje, že jeho nejlepší přítel měl být večeře

Přidat na Seznam.cz

Ve zvířecí říši existuje přirozený řád věcí. Většina zvířat je kořistí pro ostatní, zatímco vrcholoví predátoři zůstávají na vrcholu potravní pyramidy. Z nějakého důvodu se jednou za čas dva zdánlivě protikladné druhy však dokážou naučit přizpůsobit jeden druhému.

Kámoš nebo večeře?

Slyšeli jsme příběhy o tom, jak se kočky a psi spřátelili, jak se slepice spřátelily s králíky, ale dnes si povíme o dalším nepravděpodobným přátelství. Jedná se o krajtu a myš, uvádí A-Z-Animals.

Podle názvu videa se zdá, že toto duo je nejlepšími kamarády. Had na videu vypadá, jako by se chystal myš celou spolknout. Hadi polykají všechnu potravu vcelku, bez ohledu na to, jak je velká nebo malá. Nakonec ale couvne zpátky… A místo toho to vypadá, jako kdyby se plaz chystal vyděšenou myš obejmout a uklidnit.

Nejlogičtějším důvodem, proč se had odmítá vrhnout po myši, je to, že prostě neměl hlad. Místo toho se začal k myši podivně lísat a jak je z videa zřejmé, drobný hlodavec neví, jak má reagovat. Myš stále ztuhlá strachem ví, že se může každou chvíli ocitnout v břiše hada.

Může se přátelit had s myší?

Není to poprvé, co se had a hlodavec spřátelili. Na internetu existuje několik videí, kde spolu oba druhy dokážou vycházet delší dobu, i když je přepadne hlad. Pod uvedeným videem dokonce stojí komentář, kde jedna uživatelka píše, že se její had s myšákem jménem GusGus přátelil.

„Můj had by sežral všechny ostatní, ale ne Guse Guse. Nakonec jsme Guse Guse drželi v samostatném výběhu a žil vedle svého nejlepšího přítele Hefnera. Po nějaké době se naučili žít bok po boku v jednom teráriu.“

Že by i v tomto případě vysvitla naděje dalšího neobvyklého přátelství?

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube