Tento rozkošný debut malého skvrnitého prasátka v bostonské ZOO vás stoprocentně rozněžní!

Přidat na Seznam.cz

Toto kouzelné selátko je jediným přeživším z prvního vrhu prasnice jménem Artemis a zároveň prvním přírůstkem svého druhu v ZOO Franklin Park.

Vítej na světě

Mnoho milovníků zvířat si jaro spojuje s narozením mláďat, ale léto přineslo do bostonské ZOO zvláštní přírůstek, píše web DailyPaws. Narodilo se zde mládě štětkouna afrického jménem Artemis, které porodilo mládě tří selat. Bohužel přežilo jen jedno ze tří mláďat.
Toto selátko je obzvlášť roztomilé díky nádhernému vzoru na své čerstvé srsti. Navzdory nešťastnému odchodu jejích dvou sourozenců Franklin Park Zoo uvádí, že selátko je v současné době zdravé. V tiskové zprávě ZOO se uvádí, že drobná samička již projevuje zájem o stravu, kterou tvoří trávy, kořínky a cibuloviny, ačkoli zaměstnanci ZOO tvrdí, že na pevnou stravu ještě není zcela připravená.

První porod roztomilého štětkouna

Jedná o první porod štětkouna v ZOO a zároveň o vůbec první mládě Artemis. Je to obzvláště vzrušující zpráva vzhledem k tomu, že ZOO investuje do dlouhověkosti tohoto druhu, který se vyskytuje v celé západní a střední Africe ve svém původním prostředí.
ZOO New England, pod kterou spadá jak Franklin Park ZOO, tak Stone ZOO v nedalekém Stonehamu ve státě Massachusetts, je partnerem Plánu přežití druhu štětkouna afrického, což je program mezi zoologickými zahradami koordinovaný prostřednictvím národní Asociace zoologických zahrad a akvárií. Plány přežití druhů slouží k ochraně ohrožených nebo ohrožených druhů v zoologických zahradách a akváriích a zároveň napomáhají jejich ochraně ve volné přírodě.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube