To je ale doják! Žena vrací zachráněného tučňáka zpět do volné přírody. Tučňáci mají spoustu nepřátel, kteří je chtějí ulovit

Přidat na Seznam.cz

Po zhlédnutí tohoto srdcervoucího klipu nezůstane jedno oko suché. Ukazuje malého tučňáka, kterého žena, která ho zachránila, vypustila zpět do moře. Roztomilý opeřenec se zdráhá ji opustit a neustále se otáčí, aby se podíval, kde je. Nakonec ale odchvátá pryč.

Tučňáky má každý rád

Tučňáci patří mezi nejobdivovanější zvířata na planetě. Jejich roztomilé zbarvení, které připomíná smoking a roztomilé cupitání milují snad všichni milovníci zvířat.  

Podle všeho byly záběry na níže přiloženém videu pořízeny na Novém Zélandu, píše A-Z-Animals. Tato země je po celém světě známá svým bohatým a rozmanitým životním prostředím a širokou škálou druhů, které se zde vyskytují. Pokud jde o tučňáky, má Nový Zéland velké štěstí. Na Novém Zélandu totiž žije více druhů tučňáků než v kterékoli jiné zemi! Hnízdí zde celkem devět druhů, ale na pevnině pouze tři.

@am_prosper

Episode 1Whe the penguin was released to continue with life 😭😭#homestead #nature #love #wildlife #animals #goodbye

♬ original sound – newsanii

Ohrožení populace tučňáků

Novozélandské ministerstvo ochrany přírody stanovilo řadu hrozeb pro tučňáky na svém území, z nichž mnohé platí i v jiných zemích. Reálnou hrozbou jsou predátoři, zejména v období pelichání tučňáků. Čelí predátorům z moře, ze souše i ze vzduchu!

V moři je loví žraloci, lachtani, tuleni a dokonce i kosatky. Na jejich chytání jsou experti tuleni leopardí! Na souši se stávají terčem útoků potkanů, krys a fretek, ale pokoušejí se je chytit i psi a divoké kočky. Ze vzduchu se na ně zaměřuje skua, což je velký rackovitý pták, a buřňáci obrovští.  

K tučňákovi, kterého žena vypustila zpět do přírody, se nedostala náhodou. Zamotal se totiž do rybářské sítě, která mu způsobila řadu poranění. Naštěstí ho zachránila tato samaritánka, s jejíž pomocí se mohl vrátit zpět do svého domova.

Zdroj: a-z-animals.com, TikTok