Tohle jsou ta oblíbená zvířata z Harryho Pottera, která mají předlohu v reálném světě. A některá z nich dokonce opravdu existují!

Přidat na Seznam.cz

Pokud jste si někdy přáli, aby zvířata z potterovského světa byla skutečná, nezoufejte, některá z nich jsou!

Ve filmech Harryho Pottera fanoušci zaregistrovali spoustu zvířat a přáli si, aby filmová fauna byla skutečná. I když kouzelnický svět sice zůstává fikcí, některé z těchto bytostí mají skutečné reálné protějšky, píše web Bookstr.

Chloupek

Skutečné zvíře: Cane Corso
Chloupek, impozantní tříhlavá postava s roztomilým jménem, kterou Hagrid dal Snapeovi, se ho dokonce rozhodla pokousat.

Chloupkův vzhled ve skutečnosti vychází ze psí rasy Cane Corso, velkého psího plemene známého také jako italský mastif. Tento mohutný pes dokáže běhat úžasnou rychlostí a skákat do pořádných výšek.
Nenechte se však zmást jejich vnějším vzhledem. I když na první pohled vypadají děsivě, jsou z nich vynikající rodinní psi a milují mazlení stejně jako všichni ostatní psi.

Akromantule

Skutečné zvíře: Tarantule

Akromantule samozřejmě vychází ze skutečné tarantule, chlupatého pavouka s tlustým tělem. Tarantule sice nemá jed, ale její velké kleště stačí k zastrašení jakéhokoli predátora, dokonce i člověka.

Bazilišek

Skutečné zvíře: Bazilišek zelený

Věřte nebo ne, bazilišek existuje i ve skutečnosti! Není to sice tvor z Tajemné komnaty podobný Lochnesce a jeho podobna je v reálném světě trochu jiná. Skutečný bazilišek dokáže běhat po vodě a pomocí svých vřetenovitých nohou překonávat krátké vzdálenosti po hladině. Jasně zelená barva této ještěrky je téměř stejně poutavá jako její gravitační skoky přes jezírka.

Erumpent

Skutečné zvíře: Nosorožec a sépie

Kdo by mohl zapomenout na scénu mezi erumpentem a Jacobem Kowalskim ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít? Erumpent je svou podobou téměř totožný s nosorožcem. Průsvitné tělo tohoto tvora se zdá být podobné sépii. Oba mají také gelovitě měkký zevnějšek.

Tesák

Skutečné zvíře: Neapolský mastiff
Hagridův další čtyřnohý přítel, Tesák, vychází z dalšího plemene mastiffů, neapolského mastiffa. Pes navíc stejně jako ve filmu, tak i ve skutečnosti velmi slintá. Neapolský mastiff se může pochlubit navíc línou povahou.

Hrabák

Skutečné zvíře: Ptakopysk podivný

Hrabák zřejmě udělal dojem na všechny fanoušky, protože se objevuje v prvním i druhém filmu Fantastická zvířata. Toto stvoření, které se vejde do kapsy se rádo potuluje po okolí a hledá lesklé předměty. Kachní zobák, chlupaté tělo a přikrčená těla připomínají ptakopyska, jediného savce, který klade vejce.

Hřivoun

Skutečné zvíře: Tygr a bažant

Hřivoun, stejně jako bazilišek, skutečně existuje i mimo svět Harryho Pottera. Tento velký kočkovitý tvor, který se vyskytuje v čínské mytologii, má prý hlavu tygra a ocas bažanta a dokáže skákat na velké vzdálenosti. Ačkoli se ve filmu chová jako kočka, s oblibou si hraje s opeřenou hračkou, kterou drží Newt, zdá se, že tým Fantastických zvířat zůstává věrný původnímu stvoření s jeho velkými tesáky, impozantní podobou a opeřeným ocasem.

Rotulice

Skutečné zvíře: Včela orchidejová

Tento podivně roztomilý brouk proslul tím, že kousl Kowalského a způsobil mu záchvat halucinací. Přesto se rotulice velmi podobá skutečnému hmyzu. Oslnivý exoskelet včely odráží světlo jako leštěné stříbro a letové schopnosti připomínají krásnou včelu orchidejovou.

Zdroj: bookstr.com