Toto je 5+1 způsobů, jak o svátcích pomoci domácím mazlíčkům z útulků

Přidat na Seznam.cz

Sezóna dárků je tady a nás nenapadá lepší způsob, jak ji oslavit, než pomoci milovaným zvířatům v nouzi. Každé zvíře si zaslouží bezpodmínečnou lásku a možnost být hýčkáno, když čeká na umístění do dobrého, milujícího domova.

Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak můžete přispět svým dílem, ať už z domova, nebo osobně, připomíná DailyPaws. Od zvyšování povědomí na sociálních sítích až po pěstounství zvířete. Zde jsou některé z nejlepších způsobů, jak o letošních svátcích přispět zvířatům v nouzi.

Dobrovolnictví v místním útulku

Útulkům se vždy hodí pomocná ruka a to zejména během svátků. Dobrovolnictví v místním útulku vám dává možnost starat se o psy a kočky, zatímco čekají na adopci. Naučíte se, jak socializovat, cvičit a trénovat adoptovaná zvířata, a zároveň budete pomáhat s údržbou zařízení a spojovat návštěvníky s jejich novými navždy žijícími kamarády. Dobrovolnictví je obohacující zkušenost, která je přínosem pro všechny zúčastněné: pro vás, vaši komunitu a samozřejmě pro adoptovaná zvířata.

Nakupujte pro dobrou věc

Při nakupování dárků pro Fida nebo Chlupáče se poohlédněte po podnicích, které věnují část svého zisku organizacím na ochranu zvířat nebo po takových, které mají možnost přispět na charitu pro zvířata při placení. Díky takovým iniciativám můžete mít dobrý pocit z toho, že svým nákupem pomůžete zvířeti v nouzi.

Vyrobte dárky pro zvířata z útulků

Žádný domácí mazlíček by neměl v této sváteční sezóně zůstat bez speciálního dárku. Pokud rádi tvoříte, překvapte zvířata v nouzi DIY vánočními dárky, jako jsou ručně vyrobené pískací hračky, ozdoby a podložky na čichání. Pro ještě větší sváteční pohodu dopřejte domácím mazlíčkům z útulků domácí pamlsky pro kočky s tuňákem a kočičí miskou nebo psí pamlsky z ovesných vloček s arašídovým máslem. Hračky a pamlsky můžete také naaranžovat do individuálních sáčků na dobroty, které budou tím nejlepším dárkem: vyrobeným s láskou!

Šíření informací o adopci v útulku

Sociální média jsou neuvěřitelným nástrojem, který má moc změnit životy zvířat z útulku. Sdílením příspěvků o adoptovaných zvířatech z místního útulku nebo záchranné stanice můžete vytvořit povědomí a možná je i rychleji dostat do milujících domovů. Co je lepšího než možnost spojit člověka a zvíře během svátků?

Darujte zásoby místnímu útulku

Máte přebytečné zásoby pro domácí mazlíčky? Určitě se najdou zvířátka z útulku, kterým by se hodily. Útulky často potřebují základní věci, jako je neotevřené krmivo a pamlsky, pelíšky, deky, hračky, obojky a vodítka a čisticí prostředky. Oslovte místní útulek a zjistěte, jaké věci během prázdnin nejvíce potřebují, a pokud máte, darujte vše, co je v dobrém stavu. Můžete také zakoupit položky ze seznamu přání místního útulku na Amazonu (pokud ho mají) nebo přispět peněžitým darem. Ať už darujete jakkoli, váš příspěvek nepochybně poputuje na skvělou věc.

Čtení zvířatům z útulku

Trávit čas s domácími mazlíčky je pro ně i pro nás dobré. Některé útulky mají programy, v rámci kterých mohou milovníci zvířat všech věkových kategorií číst kočkám a psům příběhy a poskytnout jim tak společnost v klidném prostředí. To nejenže vytváří pozitivní interakci pro zvíře, ale může to také pomoci se socializací, snížit stres a úzkost a v konečném důsledku zvýšit šance na jejich adopci.

A co vy? Pomáháte nějak zvířatům v útulcích nebo vám jsou jejich životy lhostejné?

Zdroj: dailypaws.com