Tato dívka s autismem získává sebedůvěru díky přehlídkám svého mazlíčka

Přidat na Seznam.cz

Koncem května bodovala dívka jménem Kristina Steinbach ze státu Michigan (USA) s fenkou shiba inu. Šestnáctiletá Kristina, která trpí autismem, se objevila na čtyřdenní psí výstavě se svou šestiměsíční fenkou.

Kouzelné psí spojení

Jak tato souhra shib vznikla? Začalo to, když Kristinina matka, Brooke Steinbach, certifikovaná profesionální trenérka psů, chtěla štěně shiba inu, které by vystavovala, píše web AKC. S tímto cílem její druhá dcera Annika odchovala vrh shiba inu.

Vybrala jsem si z tohoto vrhu Keiko, ale jak se vyvíjela, neukázalo se, že by z ní byl výstavní pes,“ říká Steinbach. „Štěně vážilo 15 kilogramů, stalo se přerostlým a bylo diskvalifikováno ze soutěží.“

Přestože Keiko neodpovídala ideálnímu standardu pro shiba inu, malý pes se chopil jiného řemesla. Podle ženy byla její dcera Kristina zhroucená, stejně jako mnoho dětí s autismem. Dospívající dívka se houpala, mávala rukama a měla problémy zvládnout velkou skupinu lidí.

Kristinina cesta

Kristina byla adoptována z Ruska jako malé dítě a její první adoptivní rodina se rozhodla si ji nenechat.

„Ve čtyřech letech se Kristina připojila k nám a my jsme její druhá americká rodina,“ vzpomíná žena. „Adopční agentura nám tehdy řekla, že naše nová dcera nikdy nebude číst a bude vždy nebezpečná sama sobě.

Žena se rozhodla dokázat, že se mýlili. Poté, co strávila nespočet hodin domácí výukou a prací se svým dítětem, se její úsilí vyplatilo. Kristina překonala všechny limity, které jí agentura stanovila. Dokáže téměř všechno. Dnes si teenagerka čte Harryho Pottera a trénuje zástupce malého nesportovního plemene, aby získala prestižní titul v soutěži AKC Trick Dog.

Neznáte někoho podobného i ve vašem okolí, komu pejskové tolik pomohli?

Zdroj: akc.org, Youtube