Tato místa pro rybaření by měla být na vašem seznamu

Přidat na Seznam.cz

Vzhledem k tomu, že přibližně 71 % povrchu Země pokrývá voda, můžete se vsadit, že zde najdete bohatý vodní život. Rybáři mají příležitosti, které je mohou zavést do celého světa, aby hledali prvotřídní místa pro rybolov, a to jak na moři, tak i na pobřeží. A mimo jiné také rybolov pod ledem, slaný rybolov, surfování a rybolov na molech.

Scenérie jsou rozmanité, od těžko přístupných souostroví zářících přírodními krásami, přes tropická horká místa a jejich průzračně čisté vody, až po útulné chaty na ledových jezerech a odlehlá rybářská doupata uzavřená v dechberoucí divočině. Zde je alespoň 5 ukázek z rybářských míst ukrývajících se po světě, která si můžete přidat na svůj seznam, uvádí World´s Best.

Atol Svatého Brandona

Toto rybářské místo, které se nachází u pobřeží východní Afriky, patří na seznam nejlepších míst na světě, kde se můžete brouzdat v křišťálově čisté vodě a lovit kostnaté ryby.  Atol v Indickém oceánu umožňuje rybářům snadný přístup k mělko vodním rybám. Mezi další druhy ryb, na které se můžete těšit, patří zlatý, žlutý a zelený ledňáček.

Poloostrov Papagayo

Kostarika, která je uznávána jako jedna z nejlepších destinací sportovního rybolovu na světě, láká rybáře ze všech koutů světa. Poloostrov Papagayo je možná jednou z méně známých destinací, ale o to výjimečnější jsou možnosti rybolovu.

Nabízí prvotřídní příležitosti k lovu plachetníků, marlínů pruhovaných a modrých, tuňáků žlutoploutvých, makrel, mahi mahi a rybu, které Američani nazývají amberjack, což v překladu znamená jantarová ryba. Stačí si jen rezervovat pobyt v hotelu El Mangrove, který má ideální polohu na okraji zálivu, a domluvit si s odborníky výlet.

Ostrov Havelock (Swaraj Island)

Andamanské ostrovy tvoří souostroví u Bengálského zálivu v severovýchodní části Indického oceánu. Nacházejí se zde jedny z nejlepších rybářských lokalit na světě, včetně ostrova Havelock, kde se v nedotčených křišťálově čistých vodách prohání spousta ryb. Očekávejte úlovky marlína modrého, marlína černého, plachetníky, doráda, tuňáka žlutoploutvého.

Bimini

Bimini, jedna z nejznámějších rybářských destinací na světě, se nachází pouhých 50 mil od Miami na Floridě, což z ní činí skutečný tropický ráj a zároveň místo, které nabízí ideální blízkost USA. Možnosti rybaření jsou závratné, i když nejoblíbenější jsou tu tuňáci, wahoo, delfíni a marlíni.

São Vicente

Kapverdy jsou zemí a souostrovím, které se skládá z 10 nezávislých ostrovů. Je světově proslulé lovem modrých marlínů uprostřed azurových vod. V hlavní sezóně, která trvá od března do července, se rybáři běžně těší z více než 15 záběrů modrých marlínů za den. Tuňák žlutoploutvý, marlín bílý, plachetník, wahoo a dorádo lákají také ty, kteří si chtějí pořádně zarybařit.

Zdroj: farandwide.com, facebook.com, instagram.com