Útulek pro lenochody se stará o osiřelá mláďata

Přidat na Seznam.cz

Od roku 2013 pomáhá žena jménem Sam Trullová lenochodům při jejich návratu do volné přírody. Jedna z jejích oblíbených věcí na lenochodech je, že si hledí svého, uvádí portál Popular.

Na snímku je Kermie, lenochod, kterého Trullová zachránila a který ji inspiroval k založení Institutu. Sam si uvědomuje, že koloběh života vyžaduje všechny druhy zvířat, včetně roztodivných opic a masožravých koček, a to bez urážky těch zvířat, která potřebují k přežití jíst jiná zvířata.

Ale jak by ji nemohly nepřitahovat druhy, které chtějí jen jíst listy, odpočívat na slunci a ve vánku, a pořádně se podrbat?! Navíc mají velmi zvědavou a hravou stránku, což většina lidí nikdy neviděla a neuvidí, ale je to rozhodně to nejroztomilejší, co můžete zažít. Institut používá unikátní metodu  vypouštění. Ta umožňuje lenochodům postupně se adaptovat na džungli, než se vydají na vlastní pěst.

Hlavními cíli Institutu je výzkum lenochodů v zajetí a ve volné přírodě, spolupráce s dalšími institucemi zabývajícími se lenochody po celém světě a vzdělávání s cílem rozvíjet a šířit přesné a vyvážené informace o lenochodech mezi širokou veřejnost. Lenochodi potřebují k přežití stromy, a to ne ledajaké, ale správné a v dostatečném množství. Potřebují propojené a zdravé lesy.

Jenže průmyslová odvětví kradou lenochody z volné přírody, aby se jich turisté mohli dotýkat, a lenochodi pak umírají ze stresu. Pro lenochoda žijícího v blízkosti člověka může vést k smrti už pouhé ořezání stromu, natož skutečné pokácení celého stromu. Navíc lidé přicházejí s elektrickými dráty, auty, psy – všechno věci, které ovlivňují každý druh volně žijících zvířat, ale zejména lenochody, kteří nemají schopnost uskočit před nebezpečím nebo rychle přeběhnout přes silnici.

Lidé mohou pomoci tím, že budou zodpovědnými turisty. Při návštěvě země, kde žijí lenochodi, nikdy neplaťte za to, abyste se s nimi mohli vyfotit, pochovat si je nebo si je pohladit..

Zdroj: kingdomstv.com, youtube