V nemocnici v Anglii doručuje na Velikonoce vajíčka pacientům kočka

Přidat na Seznam.cz

V anglické nemocnici Fairfield General Hospital už po sedm let probíhá úžasná charitativní akce. Vše je dílem jedné paní a její kočky, kterým není lhostejné duševní zdraví těch, kteří musí být přes Velikonoce v nemocnici. Letos byla akce málem zrušena, ale jak sama majitelka uvedla pro web BuryTimes, nakonec se přece jen čas musel najít.

Spritzer – velikonoční kočka

Černobílá roztomilá kočka posledních sedm let doručuje velikonoční vajíčka pacientům nemocnice spolu se svou majitelkou Helenou Abrahams. Na jednotce duševního zdraví se vždy na Velikonoce pacientům rozzáří radostí oči, protože návštěva kočky v nemocnici nebývá zrovna běžnou záležitostí. O to víc je to milé. Tato charitativní akce je snem pro každého kočkomila, který zůstane hospitalizován přes svátky.

Zvířecí Velikonoce v našich nemocnicích

U nás v nemocnicích kočky nenadělují. Za to ale například na oddělení následné péči ve Velkém Meziříčí navštěvují s pomlázkou pacienty canisterapeuti spolu se svými pejsky. Pacienti se mohou se psy pomazlit, přitulit a chvíli s nimi poležet v posteli.

Velikonoční akce útulků

Velikonoční kočky se u nás objevují spíš jako propagace útulků, které tak žádají o příspěvky na péči o opuštěné nebo zmrzačené kočičky. Třeba se ale nápad kočičích „zajíčků“ doručujících vajíčka pacientům v nemocnicích časem ujme a začne se objevovat i u nás.  

Zde se můžete podívat na krátké video, jak si kočička užívá pohyb po areálu nemocnice poté, co rozdala všechny vejce a potěšila všechny pacienty.

@catwoman218 #spritzerseastereggchallenge #spritzer #blogger #mentalhealthmatters #mentalhealthawareness #mentalhealthtiktoks #mentalhealthambassador ♬ original sound – The Crazy Gang

Zdroj: BuryTimes