Varan komodský spolkne celé kůzle jako kdyby se nechumelilo

Přidat na Seznam.cz

Varan komodský je neobyčejný tvor, který se pohybuje na hranici mezi mýtem a realitou. V odlehlých koutech indonéských ostrovů se tito prastaří obři hrdě potulují a neváhají se pozřít ani celé kůzle.

Varan komodský má silné čelisti, které snadno rozdrtí i kosti

Varan komodský se může pyšnit čelistmi, které dokážou snadno drtit kosti, uvádí web A-Z-Animals. Díky nim tito plazi tak vzbuzují obrovský respekt. Jako jedni z největších žijících plazů na naší planetě jsou tak ztělesněním síly a majestátnosti říše zvířat. Následující video je toho jen důkazem. Na něm  se totiž můžete přesvědčit, jak ohromující varan může být. Neváhá se totiž pozřít ani celé kůzle.

Varan překvapí svou rychlostí

Pokud byste si snad mysleli, že je varan kvůli své mohutnosti líný a pomalý typ plaza, pak vás možná překvapí fakt, že toto zvíře zvládne dosáhnout rychlosti až 20 kilometru za hodinu. Pro lepší představuje je to více než dvojnásobek průměrné rychlosti chůze člověka. Za zmínku stojí také jejich vynikající plavecké schopnosti a síla, s níž se dokáží krátce postavit na zadní nohy.

Jak dlouho žijí komodští draci?

Komodští draci se dožívají úctyhodného věku, zdraví jedinci ve volné přírodě se obvykle dožívají 20 až 30 let. Délku života těchto pozoruhodných plazů mohou ovlivnit různé faktory, například kvalita prostředí, dostupnost potravy a nepřítomnost predátorů. Když už mluvíme o potravě, je důležité vědět, že tito ještěři dokáží zvětšit svůj žaludek tak, aby spořádali téměř 80 % své tělesné hmotnosti. Tito robustní tvorové jsou také schopni roztáhnout čelisti podobně jako hadi, protože mohou spolknout obrovské kusy kořisti. Důkazem toho je video, které jste mohli vidět v tomto článku.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube