Vědci přišli na to, jaké zvíře je pro člověka nejnebezpečnější. Může představovat hrozbu pro lidstvo?

Přidat na Seznam.cz

Jaké zvíře je podle vás pro člověka nejnebezpečnější? Je to lev? Nebo jiný velký predátor? Podle vědců jsme všichni na omylu – hrozbou pro lidstvo je zvíře, které vytvořili samotní vědci. Nový hybrid je ale nebezpečnější, než si mysleli.

Divoká prasata nebezpečná nejsou

Možná už se vám podařilo potkat v lese divoké prase. Tato zvířata jsou velmi plachá, ale pokud se cítí ohrožená, zejména v případě, že jsou v blízkosti mláďata, neváhají zaútočit, píše web Ekolist. Jiná hrozba, kromě vlastní obrany, ale nehrozí. Koneckonců, žádné zvíře přeci neútočí bez důvodu.

Superprase se vymklo z rukou

Vědci a farmáři si zřejmě příliš zahrávali s přírodou, když vytvořili křížence prasete divokého a domácího, které poté vypustili do přírody. Tento hybrid je až 4x těžší, větší, silnější a také odolnější než jeho rodiče. Díky tomu nemají ve svém (ne)přirozeném prostředí žádné nebezpečí, včetně predátorů, a tak se jejich populace výrazně zvyšuje, píše web BruDirect.

Hrozba pro lidstvo?

Na jaře sežerou tato superprasata tuny a tuny housat a kachňat, a nemají ani problém s dospělým jelenem. Dá se říct, že jsou schopna sežrat cokoliv, co jim přijde do cesty. Ukázalo se navíc, že jsou vysoce inteligentní, a díky své silné a husté srsti v pohodě zvládají i mráz.

Podle vědců jsou ale pro lidstvo hrozbou, protože takto vylepšené zvíře může zničit rozsáhlá území lesů, a navíc může přenášet nemoci nebezpečné pro člověka, píše Mirror.

zdroj: Ekolist, Mirror, BruDirect