Skutečný král zvířat: Lev činí přítrž rozhádaným lvicím

Přidat na Seznam.cz

Přestože jsou lví samci i samice teritoriální, hrají při obraně teritoria různé role. Samice, kterých je ve smečce většina, mají za úkol lovit, aby smečku uživily. Jsou rychlejší a mrštnější než samci, takže se jim lépe daří pronásledovat stejně rychlou, ne-li rychlejší kořist.

Nevraživost mezi smečkami

Samice často zuřivě usilují o to, aby se do jejich teritoria nevplížily jiné samice z konkurenčních smeček, píše A-Z-Animals.

Lví samec je pravou definicí bojovníka. Často musí bojovat, aby si udržel kontrolu nad smečkou a bránil ji před jinými samci, kteří ji chtějí ovládnout. Když konkurenční smečky vniknou na území smečky, dominantní samci budou pravděpodobně samicemi povoláni, aby smečku bránili.

Přestože k této velkolepé události čas od času dochází, málokdy se ji podaří zachytit na video. Turista v Mavela Game Lodge však zachytil střet mezi soupeřícími smečkami, který málem přerostl v krutou bitvu, dokud se dominantní samec elegantně nevložil do konfliktu.

Jak lvi brání svá teritoria?

Lví řev je pravděpodobně nejikoničtější vokalizace v živočišné říši. Může se šířit až několik kilometrů, a tak dávají jasně najevo, že teritorium je jejich.

Lvice často reagují na řev konkurenční smečky jen v případě, pokud si jsou jisté, že jsou dostatečně silné, aby je porazily. Pokud však zjistí, že konkurenční smečka je v přesile, samice nebudou na řev reagovat a pravděpodobně se stáhnou.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube