I kočky se mohou naučit triky. Sledujte, jak tato kočka bezchybně předvádí řadu výkonů na TikToku

Přidat na Seznam.cz

Psi jsou možná středem pozornosti, pokud jde o triky s domácími mazlíčky, ale naše kočky se mohou naučit pár zábavných kousků stejně dobře. Navíc to pro vás může být obohacující zážitek.

Kočka není pes. Nebo je?

Jako důkaz obraťte vaši pozornost na uživatelku TikToku jménem Holly, @holly.gittins, a jejího naprostou legendu, bratra Luka, který se jednoho dne podíval na rodinnou kočku jménem Misty a řekl si, že zvíře může ještě vylepšit, píše web DailyPaws. A tak se rozhodl, že kočku vylepší. A přesně to udělal, protože, jak ukazuje video, jejich roztomilá kočička teď umí sedět, otáčet se, mluvit a hrát si na mrtvou. Výcvik koček má oproti výcviku psů několik jemných odlišností, ale základy zůstávají v podstatě stejné. Pozitivní posilování, trpělivost a opakování.

Důležité je udržet zvíře motivované

Klíčem k výcviku jakéhokoli domácího mazlíčka je pochopit, co ho motivuje. Psi jsou stereotypně motivováni jídlem a touží se zavděčit. Kočky jsou často motivované jídlem, ale mohou být vybíravější, pokud jde o odměnu. Kočky také častěji pracují chytřeji než tvrději a bylo prokázáno, že se vymykají trendu, pokud jde o ochotu pracovat za jídlo. O to důležitější je zajistit, aby se vaše kočka do procesu učení zapojila psychicky, místo aby očekávala, že pamlsek udělá všechnu těžkou práci za vás.
Chcete si i vy vycvičit kočku? Stačí být trpělivý a nedivte se, když se vaše kočka pokusí zapnout kouzlo pro pár pamlsků navíc po cestě.

Zdroj: dailypaws.com, TikTok