Buvol vytáhl z vody obrovského krokodýla, který se mu přichytil na čenich

Přidat na Seznam.cz

Při pozorování zvířat se velmi ambiciózní krokodýl nilský chopí své šance s plně dospělým buvolem. Dunění buvolích nohou způsobilo, že se země chvěla, když se k napajedlu s krokodýlem blížilo masivní stádo. Buvoli jsou zvířata závislá na vodě, což znamená, že budou navštěvovat vodní zdroje alespoň dvakrát denně.

Na rozdíl od mnoha menších živočišných druhů se buvoli přibližují k napajedlům a řekám bez obav a opatrnosti. Díky své velké velikosti jsou dostatečně velcí na to, aby se od nich krokodýli drželi stranou. Krokodýl to ale riskl a zůstal přichycen na čenich dospělé samice, která pila. Buvol vydal hluboký řev, který se rozléhal okolním křovím. Zbytek stáda to šokovaně sledoval. Bitva pokračovala tím, že se buvol snažil osvobodit a krokodýl se držel. Takové pozorování je neobvyklé, protože krokodýli nebudou riskovat zranění a ztrátu energie pro zvíře velikosti buvola. Tento velký krokodýl však možná zoufale toužil po jídle.

I když se mnoha zvířatům během období silných dešťů daří, krokodýli patří mezi několik zvířat, která trpí. Díky snadnému přístupu k pitné vodě nejsou menší zvířata nucena chodit k velkým napajedlům, aby uhasili žízeň.

zdroj: The South African