Veterináři chtěli toto hříbě utratit, protože bylo příliš malé. Zachránila ho chovatelka koní, která z něj udělala celebritu

Přidat na Seznam.cz

Seznamte se s Peabodym, nejmenším a nejrozkošnějším koněm na světě. Peabody byl opuštěn svou matkou, která ho odmítala krmit, protože toho hříbě bylo tak malé, že si pro mléko nedosáhlo. Kůň vyžadoval neustálou péči, takže veterináři navrhli jeho eutanázii. Naštěstí se hříběte ujala chovatelka koní a Peabodymu tak dopřála delší a šťastnější život.

Malé hříbě mělo být utraceno

Když se hříbě ve videu narodilo, bylo tak malé, že nedosáhlo ani pro mléko od své matky. Ta se tak rozhodla malého Peabodyho opustit a protože hříbě potřebovalo neustálou péči a nonstop dohled, veterináři navrhli, že by mělo být utraceno. Naštěstí se tak nestalo.

Hříběte se ujala chovatelka koní, která dokonce jela přes celou zemi, aby si Peabodyho vyzvedla. Hříbě se tak dostalo do dobrých rukou, ale bohužel se ukázalo, že díky své genetické vadě, tedy trpasličí velikosti, má i jiné zdravotní problémy. Peabody špatně chodil, jeho čelist nebyla rovná a měl problém s játry.

Pod dohledem chovatelky se stav tohoto hříběte výrazně zlepšil, Peabody si získal přátele a protože se jednalo o opravdu unikátní zvíře, brzy se stal hvězdou internetu. Bohužel ani přes veškerou péči nebylo možné hříbě plně uzdravit a tak Peabody zemřel v pouhých 4 měsících na selhání jater. Přesto je krásné vědět, že svůj krátký život prožil v milující rodině.

zdroj: eHorses