Veverka se každý den vrací za mužem, který ji zachránil

Přidat na Seznam.cz

Když muž jménem Tyler Gregory loni v srpnu našel na svém pozemku v Kansasu v USA malou veverku, věděl, že udělá vše pro její záchranu.

Malou veverku zastihla bouřka a odnesla ji daleko od bezpečí hnízda a mámy. Tyler veverku přinesl dovnitř, aby se zahřála, ale bál se, že nepřežije noc.

„Byla tak maličká, že ještě ani neměla otevřené oči,“ řekl muž deníku TheDodo. „Začali jsme ji krmit z láhve umělým mlékem a doufali v to nejlepší.“

Gregory a jeho přítelkyně si nastavili budík, aby je budil každé tři hodiny, a střídali se ve vstávání k častému krmení. Naštěstí jim jejich flexibilní rozvrh umožňoval věnovat čas péči o veverku, kterou pojmenovali Annie.

Během prvních týdnů spala Annie v malé kleci s vyhřívacím polštářkem, který jí zajišťoval pohodlí, a jak rostla, zvětšovala se i velikost její přepravky.

Ale jakmile se jí otevřely oči, chtěla zvědavá veverka víc prostoru a její zachránce začal brát Annie často na výlety ven, kde se mohla plazit po trávě. Brzy začala malá veverka zkoušet svou sílu skoky z pařezů a plotových sloupků.

Ale ať už se dostala jakkoli daleko, vždycky se vrátila k Tylerovi. Muž chtěl, aby se Annie rozhodla opustit hnízdo, a tak jí začal otevírat dvířka klece. „Byli jsme nervózní, ale bylo třeba to udělat,“ řekl. „Už jsem se na ni nemohl dívat v kleci a začínala být spíš divoká.“

Jednoho březnového dne otevřel dveře a Annie se rozběhla do okolních lesů. „Neviděl jsem ji asi týden a byl jsem dost smutný z toho, že se možná už nikdy nevrátí,“ řekl.

Ale stejně jako dítě, které se poprvé stěhuje pryč – Annie se stále chtěla vrátit domů. „Nedávno jsem otevřel vchodové dveře a ona tam byla!“ řekl muž. „Přišla ke mně a pozdravila mě na rameni.“

„Strávila s námi asi hodinu a pak si šla po svých,“ dodal. „Každý den se na chvíli vrací, aby se nechala rozmazlovat oříšky, a pak si jde po svých. Zdá se, že je velmi spokojená a ráda leze po stromech.“

Zdroj: thedodo.com