Video: Africká zvířata se opila zkvašeným ovocem. V alkoholovém opojení byla velice podobná lidem

Přidat na Seznam.cz

Konec roku, plný bujarých oslav, při kterých alkohol teče proudem, se kvapem blíží. Alkoholové opojení nám pak způsobí vláčnost pohybů a nejistý krok. Světe, div se, něco takového může potkat i zvířata, která hodují na zkvašeném ovoci. Jedno takové video plné opilých slonů, opic a pštrosů tu pro vás máme.

Strom marula (Sclerocarya birrea) se vyskytuje v tropických oblastech subsaharské Afriky od zemí Sahelu po Jihoafrickou republiku. Jeho dužnaté plody se jedí jako ovoce a vyrábí se z nich také alkoholický nápoj podobný cideru či v poslední době oblíbený smetanový likér Amarula Cream.

Člověk ale není jediným živočišným druhem, který si tento strom oblíbil. Pyl a nektar v květech přitahuje pestrou paletu létajícího hmyzu, listy se živí housenky afrických nočních motýlů. Dužinu plodů konzumují mnohá zvířata; do koruny stromu pro ně sice dosáhnou jen žirafy a sloni, na ovoci spadaném na zem si už ale pochutnají všichni.

V dokumentárním filmu Jamieho Uyse Animals Are Beautiful People z roku 1974 je několik scén, ve kterých hrají hlavní roli zvířata údajně omámená požitím přezrálých, zkvašených plodů maroly, hojně popadaných pod stromy.

Sloni, žirafy, pakoni, prasata bradavičnatá, paviáni nebo třeba pštrosi, ti všichni na videu klopýtají, klátí se ze strany na stranu, padají na zem a vůbec vykazují stejné známky opilosti jako lidé. Posuďte sami:

Zdroj: Wikipedie, Yahoo