Video ukazuje, jak se statečná fenka se dvěma nohama naučila běhat a skotačit

Přidat na Seznam.cz

Jakmile se s Dixie seznámíte, jasně poznáte, že je to výjimečná fenka. Pro začátek má jen dvě nohy. Ale to, co s těma dvěma nohama dělá, ji dělá výjimečnou.

Dixie se dokáže pohybovat po dvou nohách stejně dobře jako kterýkoli jiný pes po čtyřech. Nemusí používat kolečka, může chodit na túry a naučila se sjíždět schody.

„V roce 2018, když jsem Dixie adoptovala, tak trochu kroutila zadní nohy a držela si je u těla,“ řekla její majitelka pro web AnimalChannel. „Než ji zachránili, měla opravdu velké rány od tahání nohou. Každý den jsem je musela rozbalovat a čistit. Dávat na ně masti. A i když je necítila, bylo to jako mrtvá váha a ty nohy jí prostě překážely.“

Nakonec se u Dixie objevila infekce kostí, která se nehojila. Majitelka se proto nakonec rozhodla přistoupit k operaci, při níž byly fenčiny ochrnuté zadní nohy odstraněny.

„Veterinář mě na to připravoval a říkal, že jí může chvíli trvat, než si zvykne. Ale po operaci veterinář říkal: ‚V životě jsem neviděl psa, který by se tak dobře přizpůsobil amputaci‘. V tu chvíli jsem věděla, že jsem se rozhodla správně, a bylo to, jako by spadla tíha nejen z Dixie, ale i ze mě,“ řekla.

Dixie se od operace daří dobře a vyvinula si úžasnou sílu v horní části těla.

Zdroj: animalchannel.co