Video ukazuje psí mámu, která si dokázala „srovnat“ svá akční osmitýdenní štěňata

Přidat na Seznam.cz

Video, na kterém psí máma učí svá osmitýdenní štěňata, se stalo slavným a přilákalo diváky, kteří fascinovaně sledovali rodinnou dynamiku.

Klip ukazuje psí mámu zlatého retrívra, jak vchází do výběhu, kde její vrh osmi štěňat piští a vrhá se k ní. Štěňata přeskakovala jedno přes druhé, aby se nakojila, ale jejich matka jim to tolerovala jen chvíli, než na ně zavrčela a odháněla je pryč.

Štěňata se stáhla a lehla si do různých koutů místnosti. Během následujících dvou minut jejich máma bedlivě sledovala všech osm, aby se ujistila, že zůstanou na místě, a zavrčela, kdykoli se některé z nich odvážilo znovu zkusit sát. Jedno štěně začalo přísně štěkat, když jeho sourozenec kousl mámu do špičky ocasu a táhl.

Maminka však dbala i na pozitivní posilování, individuálně přistupovala ke svým malým dětem a mazlila se s nimi, aby je povzbudila za to, že zůstaly v klidu nebo k ní klidně přišly.

Ve volné přírodě fena postupně odstavuje svá štěňata, jakmile se jim začnou vyvíjet zuby, obvykle ve věku tří až čtyř týdnů, uvádí web Newsweek. Poté, co jim dorostou zuby, sání matku dráždí a zraňuje, a ta tak štěňata na stále delší dobu opouští.

Zdroj: newsweek.com