Video, ve kterém si hraje gorilí mládě a opička, je prostě rozkošné

Přidat na Seznam.cz

Společné hry zvířat patří k nejrozkošnějším záběrům na internetu a toto video je toho zářným příkladem. Při sledování tohoto malého gorilího mláděte v Zoo Apenheul, volně se pohybující rezervaci pro primáty v Nizozemsku, se nebudete moci přestat usmívat.

Čas na hraní

Zoo Apenhaul Je domovem pro více než 35 druhů zvířat a vidět jejich vzájemnou interakci tímto způsobem je velmi zvláštní zážitek, uvádí A-Z-Animals. Na těchto nádherných záběrech je vidět gorilí mládě Kiango, které si hraje v blízkosti své mámy. Začíná hrou na honěnou. Jeden z mangabejů, kteří se jmenují se Moto a Mojo zjevně chce, aby ho malá gorila honila. Počká, až ho mládě dožene, a pak se vrhne pryč. V jednu chvíli si hrají na zápasníky a pak je oba něco zaujme na vzdálené straně velkého kamene, takže se oba vydají na průzkum.

Hra na honěnou na sebe nenechá dlouho čekat a v jednu chvíli Kiango zakopne a gorilí máma zasáhne, aby zkontrolovala, zda je v pořádku. Opice na ni tázavě hledí, ale nepřibližují se k ní. Je to jako sledovat partu tříletých dětí na dětském hřišti.

Gorily a opice

Gorily jsou větší než opice, ale jsou mezi nimi i další důležité rozdíly. Asi nejzajímavější rozdíl je v inteligenci, což je užitečné mít při sledování videa na paměti. Opice nejsou považovány za tak inteligentní jako gorily, které umí používat nástroje a mají propracované sociální interakce. Existují dokonce důkazy, že gorily se dokážou naučit znakovou řeč!

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube