Přehled nejpřátelštějších psích plemen, která milují každého, koho potkají

Přidat na Seznam.cz

Ačkoli je každý pes individualita s vlastní jedinečnou osobností, toto jsou někteří z psů, kteří vás v parku s největší pravděpodobností přivítají s rozzářenýma očima a vrtícím ocasem, i když jste pro ně naprosto cizí člověk.

Bígl

Bíglové, kteří byli ve Velké Británii vyšlechtěni jako lovecký partner pro stopaře, jsou obvykle oblíbenými rodinnými psy, píše web DailyPaws. Hraví a upovídaní bíglové jsou pro děti fantastickými kamarády na hraní na dvorku. Po dni plném náročných her budou připraveni přitulit se ke své rodině a strávit s ní líný večer.

Bostonský teriér

Na malého psa má gentlemanský bostonský teriér velkou osobnost. Mohou být úžasnými parťáky na hraní pro děti i línými gaučovými povaleči. Bostonští teriéři jsou živí a přátelští, proto se vždy ujistěte, že se jim dostává dostatek pozornosti, aby nepociťovali separační úzkost.

Kavalír King Charles španěl

Při tak královském jménu byste možná čekali, že kavalír King Charles španěl bude trochu namyšlený. Tento názor však nemůže být mylnější. Kavalíři jsou přátelští ke kočkám, dětem a jiným psům, takže se obvykle hodí do každé rodiny a k jakémukoli životnímu stylu. Trávíte hodně času čtením na gauči? Kavalír vám bude spokojeně podřimovat na klíně. Jste spíše venku? Bude vám stát po boku i na procházkách a výletech do parku.

Kokršpaněl

Tito psi, kteří rádi odpočívají na klíně, jsou zadobře s malými dětmi až po seniory a dobře vycházejí i s ostatními čtyřnohými členy rodiny. Kokři mohou být při setkání s novými lidmi trochu rezervovaní, ale netrvá dlouho a z cizího člověka se stane nový nejlepší kamarád Obzvlášť když se k tomu přidá drbání za uchem a pamlsky.

Zlatý retrívr

Zlatí retrívři jsou jedním z nejoblíbenějších psích plemen a to částečně díky svému přátelskému chování. Zlatí retrívři, kteří jsou mírní a snadno se cvičí, nechtějí nic jiného než strávit den hraním aportů se svými páníčky, i když výlet nebo osvěžující koupání jim také přijde vhod.

Shih Tzu

Psí plemeno Shih tzu žijí po boku člověka již nejméně 1 000 let a byli vyšlechtěni speciálně pro to, aby se stali našimi chlupatými přáteli. Toto malé přátelské plemeno psů dělalo společnost tibetským mnichům a čínským císařům. Při prvním setkání s někým novým mohou štěkat, ale počáteční nedůvěra obvykle po několika minutách a několika pamlscích opadne.

Zdroj: dailypaws.com