Zachránění medvědi se stali milovanými mazlíčky. Dnes pózují jako modelové

Přidat na Seznam.cz

Mnoho exotických zvířat se stane domácími mazlíčky proto, že je někdo nelegálně uloví. Občas se ale poštěstí a divoké zvíře je naopak zachráněno. Tak tomu je i u medvědů Stepana a Toma, ze kterých se stali milovaní mazlíčci, kteří dnes pózují na fotkách jako modelové.

Tom a Stepan

Zkušení cirkusáci Světlana a Jurij Panteleenkovi zachránili medvídě Stepana před lovci, když mu byly pouhé 3 měsíce. V roce 2019 se pak narodil Tom, píše web 9to5 Groningen. Ten dnes podle všeho žije na farmě v Samaře v Rusku. Ačkoliv se jedná o velká, divoká a možná i nebezpečná zvířata, zdá se, že jim nic nechybí. Mají totiž dostatečný prostor, dostatek potravy i péče.

Stepana jeho majitelé vychovali jako své vlastní dítě, a tak si zvykl na lidi, že se dnes chová jako domácí mazlíček. Není to vůbec nebezpečný a je velmi chytrý. Dnes už je mu kolem 30 let a je z něj televizní hvězda. Hraje ve filmech, účastní se festivalů a samozřejmě také pózuje pro fotografie, uvádí web Ruspirit. Tom je proti němu mnohem mladší, ale i přesto je stejně mírumilovný a přítomnost lidí si zjevně užívá.

Medvědi modelové

Oba zmiňovaní medvědi pozují na fotografiích, a jak sami můžete vidět ve videu, přítomnost lidí je jim zjevně příjemná. Dokonce se zdá, že díky tomu, že o mláďat žijí s lidmi, zcela potlačili své přirozené chování a opravdu se z nich stali domácí mazlíčci. Na videu můžete vidět mladšího Toma, který se dokonce naučil pít z hrnku pro lidi.

zdroj: Instagram, 9to5 Groningen, Ruspirit